Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

luni, 14 februarie 2011

JOC 2-LEAPSA !

Am gasit aceasta leapsa pe un blog. Care vrei luati-o si dati-o mai departe !
Daca as fi fost un anotimp … mi-ar fi placut sa fiu PRIMAVARA.
Daca as fi fost o luna … mi-ar fi placut sa fiu DECEMBRIE.
Daca as fi fost o zi a saptamanii … mi-ar fi placut sa fiu SAMBATA.
Daca as fi fost o parte a zilei … mi-ar fi placut sa fiu NOAPTEA.
Daca as fi fost un animal marin … mi-ar fi placut sa fiu STEA DE MARE..
Daca as fi fost un animal de uscat … mi-ar fi placut sa fiu LEOAICA.
Daca as fi fost o personalitate istorica … mi-ar fi placut sa fiu VLAD TEPES.
Daca as fi fost un personaj de fictiune … mi-ar fi placut sa fiu ANA.
Daca as fi fost o planeta … mi-ar fi placut sa fiu LUNA.
Daca as fi fost o directie … mi-ar fi placut sa fiu INAINTE.
Daca as fi fost un lichid … mi-ar fi placut sa fiu WHISKY.
Daca as fi fost un fel de mancare … mi-ar fi placut sa fiu PIZZA
Daca as fi fost o piatra semipretioasa /pretioasa … mi-ar fi placut sa fiu SMARALD
Daca as fi fost un metal … mi-ar fi placut sa fiu MERCUR
Daca as fi fost o pasare … mi-ar fi placut sa fiu LEBADA.
Daca as fi fost o planta … mi-ar fi placut sa fiu FLOARE DE COLT.
Daca as fi fost o stare a vremii … mi-ar fi placut sa fiu PLOAIE.
Daca as fi fost un instrument … mi-ar fi placut sa fiu HARPA.
Daca as fi fost o virtute … mi-ar fi placut sa fiu PRIETENIA.
Daca as fi fost un cântec … mi-ar fi placut sa fiu IF I WERE A BOY-BEYONCE.
Daca as fi fost un film … mi-ar fi placut sa fiu O CENUSAREASA MODERNA.
Daca as fi fost un oras … mi-ar fi placut sa fiu PARIS.
Daca as fi fost un gust … mi-ar fi placut sa fiu DULCE.
Daca as fi fost o aroma … mi-ar fi placut sa fiu aroma de CAPSUNI.
Daca as fi fost o culoare … mi-ar fi placut sa fiu ALB.
Daca as fi fost un material … mi-ar fi placut sa fiu MATASE.
Daca as fi fost (doar) o parte a corpului … mi-ar fi placut sa fiu BUSTUL.
Daca as fi fost un accesoriu … mi-ar fi placut sa fiu un MEDALION.
Daca as fi fost o expresie a fetei … mi-ar fi placut sa fiu fata aia de SURPINSA .
Daca as fi fost o materie scolara … mi-ar fi placut sa fiu ISTORIE.
Daca as fi fost un personaj de desene animate … mi-ar fi placut sa fiu CLOVER (SPIOANELE :)).
Daca as fi fost o forma geometrica … mi-ar fi placut sa fiu un HEXAGON.
Daca as fi fost un numar … mi-ar fi placut sa fiu 13.
Daca as fi fost o masina … mi-ar fi placut sa fiu o masina SPORT.
Daca as fi fost o carte … mi-ar fi placut sa fiu “Cum sa treci peste el ?".
Daca as fi fost o haina … mi-ar fi placut sa fiu o ROCHIE.

sâmbătă, 12 februarie 2011

Credeam ca am ajuns in rai...( FUNNY PHOTO)

Daca nu aveti 18 ani va rog sa evitati acest articol !!!


        Upsi ! A dat de belea.nenea si asa vom da toti care vom ajunge acolo Era mai frumos iadul descris prin carti. Acum am inteles de unde vine focul din iad...;))

Tarata in iad...

        
        Merg pe strada fara nici o tinta, cu ochii inlacrimati purtandu-te pe tine in gand. Habar n-am incotro ma indrept, simt doar frigul ce imi strabate trupul parca dezgolit de amaraciunea toamnei tarzii. Parul flutura salbatic in adierea puternica a vantului, incearca sa ma opreasca, dar nu reuseste si ma scufund in necunoscut. Unde sunt ? Ma desprind de prezent si ajung pe taramuri nestiute de mintea omeneasca. Totul e negru in jur, natura suspina;, nici urma de vreun suflet viu. Teama ma cuprinde., sunt ratacita intr-un abis intunecat si vreau sa ies cat mai repede la suprafata. Incerc sa ma lupt cu umbrele din jurul meu, dar ele ma domina. Intr-un final apare el, craiul Lumina coborand pe-o raza de soare. Cu o singura lovitura spinteca umbrele trimitandu-le in iad, acolo unde le e locul.
        - Cum ai ajuns aici?
        - Nici nu stiu unde sunt si tu ma intrebi cum am ajuns aici?
        - Iti zic eu unde esti, la granita dintre iad si rai. Umbrele negre vroiau sa te traga in iad pentru ca ti-au simtit slabiciunea, ti-ai pierdut orice speranta. Slabiciunea ta reprezinta punctul lor forte, se joaca cu amintirile oamenilor si ii atrage in intuneric, de-aici isi iau ele energia.
        - Dar,nu...e imposibil. Eu mergeam pur si simplu..nici nu stiu unde mergeam...
        - Iti zic eu, mergeai catre nicaieri, asa ai ajuns aici, daca nu te-as fi salvat probabil acum te-ai fi chinuit in flacarile iadului.
        - Eu trebuie sa plec, ramai aici in lumea reala si nu-ti mai pierde speranta NICIODATA. Nu o sa ma pot intoarce mereu dupa tine.
        - Stai, nu pleca ! Tu reprezinti salvarea mea !
        - Nu pot sa raman, ma intorc in lumea mea !
        - Nu era nevoie sa ma salvezi daca ai aparut doar ca sa ma parasesti. Esti la fel ca restu' !
        Craiul imi arunca o privire de parca i-ar parea rau ca ma lasa si-mi saruta buzele, dupa care dispare catre cer. Acest sarut INTENS ma arde in interior, cat si in exterior...Privesc catre cerul acela atat de senin si ma prabusesc la pamant. Numai respir, e prea tarziu pentru mine, mi-am pierdut DIN NOU speranta, iar umbrele m-au tarat in iad pentru TOTDEAUNA....

        Catre IMAGINATIA MEA !

vineri, 11 februarie 2011

Ceea ce nu poti vedea .

                   Sunt ceea ce ochii tai nu pot vedea. Nu sunt doar o imagine. Dincolo de aparente se ascunde un suflet bland si inocent. Trebuie doar sa arunci o privire mai atenta...pacat ca nu prea ai rabdare. Sunt soarele ce iti poate incalzi inima si trupul, ploaia din viata ta care apare pe neasteptate pe timp de seceta, medicamentul care iti alina durerea, focul pe care tu l-ai aprins, sunt steaua stralucitoare care iti lumineaza calea cand noaptea bantuie invaluindu-te in misterul ei, muza care te inspira, visul din care n-ai mai vrea sa te trezesti. Reprezint energia vie care-ti pune in miscare sangele, sunt tot ce ti-ai putea dori, sunt tot ceea ce nu poti vedea. Exist pentru ca tu mi-ai redat viata, iar eu ti-am daruit o inima cu care sa poti iubi. Ti-am demonstrat ca exista si alte sentimente in afara de ura si dusmanie.
                       Acum esti in pericol. Salveaza-te pe tine si vei reusi sa ma salvezi si pe mine. Am nevoie de dragostea ta eterna. Orice-ar zice lumea eu CRED in TINE, cred ca vei birui raul ce te paste. Eu voi fi aici sa te astept mereu, cand ai de gand sa te reintorci ? Iti mai amintesti de mine ? Daca m-ai uitat rog fiinta divina sa ma elibereze de tine DEFINITV.

                                          Catre IMAGINATIA MEA !

marți, 8 februarie 2011

Uratule TE URASC !

I'm not insulting you. I'm just describing you.


-->Era iarna lui 2009, ma aflam pentru a treia oara in acel loc, erai beat muci si ai venit la mine, deh' eram noua si vroiai sa mai adaugi inca una pe lista ta de cuceriri, insa eu nu ti-am dat nici o importanta. Pentru mine reprezentai doar un RAHAT cu ochi, doar ambalajul era de calitate. Dansam noi, dar eu eram cu capul pe sus, de-abia daca te bagam in seama, nu ma atrageai cu absolut nimic. Mi-ai spus cum te numesti, dar nici numele nu ti l-am retinut, noroc ca il stia una din prietenele mele, ca esti genul de tip cunoscut de toata lumea, la fel si reputatia ta de baiat ,,bun", un Don Juan de mahala. Pacat scumpule, eu nu eram impresionata de aerul tau macho si duhoarea pe care o emanai de la nenumaratele tigari si paharele de alcol pe care le bagasei in sistemul tau. A doua zi oricum nu ti-ai amintit de mine, dar nici eu nu ti-am simtit lipsa.Tare mi-ar fi placut sa ramai un NIMIC pentru mine pana la final, ca sa nu mai trec prin ce-am trecut.

  Iulie 2010, iar apari langa mine, m-ai prins exact in momentul in care eram atat de fragila, ma simteam parasita si fara incredere in mine si in cei din jur. Te-am lasat sa te apropii....MARE GRESEALA...te-am lasat si a2a oara, iar a3a oara era deja prea tarziu caci ma indragostisem de tine...asta a fost o GRESEALA ENORMA ...Ti-ai jucat rolul dupa care ai parasit scena. Nu m-a deranjat asta pe cat m-a deranjat faptul ca din cand in cand mai reintrai in scena si reuseai sa ma zapacesti de cap,.Cand tu apareai eu imi reluam rolul de adolescenta cu inima franta.

Esti un IDIOT, m-ai vazut asa fragila, asa copila, nu puteai sa ma ignori, sa nu-mi faci rau ? Tie nu ti-a pasat, te-a durut exact in partea posterioara, si nici acolo, ai profitat de naivitatea si de sufletul meu inocent. TE URASC ENORM !!! Ai o fata, Doamne imi vine sa vomit pe ea, nici nu stiu ce mi-a placut la tine, m-am sters la cur cu tot ce ne-a legat. Esti asa urat, noroc ca te mai salveaza felul in care te imbraci, si parul tau BRUNET, atat de perfect cu sau fara freza... Ce te-as lasa oleaca chel, :)) si m-as pisa in gura aia a ta puturoasa. Esti de-a dreptul JALNIC, scumpule ! Sunt constienta ca merit ceva mult mai bun, toti din jur mi-au repetat asta pana cand intr-un sfarsit am reusit sa bag si eu asta la capatana. Credeam ca ei abereaza, dar tot timpul eu aberam, te-am iubit prea mult si DEGEABA..


Cu atitudinea aia a ta de baietel smecher...nu stiu cine te va mai suporta mult timp. Sincer, ACUM ma lasi RECE, te vad exact ca la INCEPUTUL INCEPUTURILOR !!! Pa-pa te pup !!!PUNCT...sper :-S



Scrisoare catre IMAGINATIA MEA !

vineri, 4 februarie 2011

JOC .

 Jucati-va si voi ! E de pe un blog.

1.Luati cartea cea mai la indemana, deschideti la pagina 18 si scrieti aici al 4-lea rand
commun, de communiquer leurs peenses, leur experiences.

2. Fara sa verificati, cat e ora?
16:00

3. Verificati.
16:17

4. Cum sunteti imbracat?
pijamale: pantaloni de trening roz si o bluzita roz:))

5.Inainte de a raspunde la acest chestionar pe ce va uitati?
Citeam de pe un blog.

6. Ce zgomot auziti in afara celui al calculatorului?
Gajaitul bozelor :))

7. Cand ati iesit ultima data si ce ati facut cu ocazia respectiva?
Ieri la un suc, intr-o companie destul de ciudata :|:))

8. Ati visat ieri noapte?
Da. L-am visat pentru prima data  M. ,,sow special"=)) wtf ?:)):))

9. Cand ati ras ultima oara ?
Aseara cand incercam sa-l dezbracam pe unul la webcam=))

10. Ce aveti pe peretii incaperii in care sunteti?
O icoana.

11. Daca ati deveni multimilionar peste noapte, care ar fi primul lucru pe care l-ati cumpara?
Si mai multe haine :X :))

12. Care e ultimul film pe care l-ai vazut?
Anotimpul vrajitoarei.

13. Ai vazut ceva neobisnuit astazi?
Da.
14. Spuneti-ne ceva ce nu stim inca.
Telefonul meu saracu' e varza de la atatea lovituri, cel putin una pe zi :))

15. Care ar fi prenumele copilului dvs. daca ar fi vorba de o fetita? Dar de un baiat?
Dar crezi ca eu m-am gandit la puradei acuma...nu nene mai tarziu oleaca :))

16. V-ati gandit deja sa locuiti in strainatate?
Nu, dar daca aici nu voi gasi nimic bun de facut...

17. Ce ati dori ca D-zeu sa va spuna cand intrati pe Portile Raiului?
Nu ma intereseaza ce zice cat timp ma lasa sa trec de usa aia :))

18. Va place sa dansati?
Clar. DA.

19. George Bush?
Brad Pitt doar pentru ca nu-imi vine altul in minte acuma si trebuie sa dau un raspuns :-S

20. Care a fost ultima chestie pe care ati vazut-o la televizor?
Telenovela ,,Iubire si onoare"


1. Ciocolata preferata:
Poiana aerata

2. Ce tic aveti?
Imi rod unghiile, dar incerc sa ma las :D

3. Cand ati facut ultima data un om de zapada?
Iarna lui 2009 :((

4. Instrumentul preferat:
Chitara
5.Uitati-va in spate. Descrieti ce vedeti in maxim 15 cuvinte
O soba, 2 fotolii cu hainele mele aruncate pe ele si o floare.

6. Numiti un obiect inutil pe care nu va indurate sa il aruncati
Papuselele de cand eram mica.

7. Copil fiind, probabil va doreati sa schimbati lumea. Ce va impiedica acum?
Nu cred ca imi bateam capul cu asta, dar oricum ma consider prea mica ca sa schimb lumea asta imensa

8. Ati ras azi?
Inca nu, dar voi iesi in oras si sunt SIGURA ca voi rade, asa se intampla MEREU :))

9. E vreun tablou in camera?
Da, o icoana si tabloul cu tati :D

10. De ce v-a fost teama azi?
Nu simt nici un fel de teama azi.

miercuri, 2 februarie 2011

Perfect, dar totusi imperfect.

Fetele mari nu plang, o sa incerc sa nu plang nici eu. Chiar nu am nici un motiv sa fac asta. Totul e atat de aproape de PERFECTIUNE.
Nu e nici macar o urma de drama, dar simt ca ceva nu e in regula. Nu sunt multumita. M-am obisnuit cu raul, iar acum nu ma pot bucura de ceea ce e CU ADEVARAT frumos. Cat de trist ! Poate e de vina oglinda care mereu a fost dusmanul meu, sau  am nevoie sa ma indragostesc din nou, sa traiesc o iubire de 1000 de ori mai intensa decat ultima, sau poate e de ajuns sa vina vara  (soare, vacanta,distractie), si sa trec cu BRIO de hopul final.

Chiar mi-e frica, sper ca totul va fi ok caci asta imi va decide viitorul pe toate planurile. Sincer nu sunt prea optimista, dar o sa ma straduiesc, daca nu pentru mine, macar pentru ca asta reprezinta singura modalitatea de scapa de gura ei, cea care ma sufoca zi de zi, cheia pentru LIBERTATE. Ma simt prinsa intr-o cusca in aceasta casa, toti sunt interesanti de ceea ce crede lumea. Am fost si eu asa, dar asta s-a schimbat, dar ei au o varsta si e tarziu pentru o schimbare. De ce anumite persoane nu inteleg ca nu iti poti trai viata in functie de parerile celorlati, si aici nu ma refer doar la EA, ci si la unii adolescenti care nu-si pot trai viata deoarece traiesc complexati de ce-ar putea sa zica X sau Y.

Inca pot sa ZAMBESC, iar soarele zilei de maine mai ajuta sa infrunt viata si sa MERG MAI DEPARTE. Trebuie sa lasam trecutul in urma, indiferent de clipele minunate care-au ramas prinse acolo, si vrem sa le retraim iar si iar. Noi crestem, iar prezentul este ceea ce trebuie sa ne preocupe.