Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta furie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta furie. Afișați toate postările

joi, 1 septembrie 2011

Despre violatori :)

-->
Azi vorbesc despre viol caci mi-a atras atentia o parte a melodiei de mai jos. Toata melodia o ador, dar asta e tema care vreau s-o abordez . Buuun…ea o ,,floare incantatoare” violata de un oarecare. Din pacate se intampla destul de des in zilele noastre. In ochii mei acesti baieti/barbati sunt niste LASI…cei mai MARI LASI ! Cum dracu frate sa profiti de o fata fara aparare ! Nici o pedepasa NU mi se pare destul de mare pentru voi. Cu ce drept tu frangi visele  unei fete care poate nu ti-a facut nimic. Esti o BRUTA in ochii mei ! In primul rand ti-as taia scula, te- as lasa sa traiesti asa o luna, poate doua crezand ca ai scapat ieftin sa vedem cum te descurci. Dupa care te-as ciurui in chinuiri, dar te las in viata ca mai apoi sa-ti dau foc…ma rog cea mai ramas din tine ! La inchisoare sa ajung ca tot nu mi-ar pasa ! Nu am fost niciodata prinsa intr-o situatie de genul, dar numai cat ma gandesc la ceva de genul ma aprind si simt in mine o ura de neinchipuit…imensa…infinita chiar… 

Pentru mine esti un nimic ce nu are dreptul la viata si nici la o moarte rapida . Mi se pare mai ORIBIL decat o crima caci in inima fetei mereu vor ramane sechele dupa o astfel de experienta. In Romania violatorii nu sunt pedepsiti indeajuns ! Daca vreun violator citeste acest post sa nu-si doreasca sa ajung la presedintia tarii caci asta ar fi prima lege care as da-o  Va fi vai si-amar de curul vostru  ! :))

                                         If you hurt me i will kill you :)

miercuri, 13 aprilie 2011

Tata versus Mama

-->
                        Simt furie pentru ea. In momentul de fata  o urasc si vreau sa dispar departe pentru ca ei NU pot sa-i doresc raul. Sunt satula de crizele ei TAMPITE, vreau sa fug neaparat. Vorbesc despre nebuna casei, cea care mi-a dat viata, cea care ar trebui sa imi ofere incredere, dar nu am primit-o niciodata de la ea. De cateva zile nici nu pot sa-i mai zic ,,mama", ci femeie.
                        Iar voi incepe cu replica mea.... daca ar fi fost tati aici totul ar fi fost diferit pentru ca el era tipul acela de om aproape unul si acelasi cu PERFECTIUNEA, reprezenta un ideal de dreptate, adevar si cinste, stia mereu cum si cand sa isi daruiasca dragostea, si stia cand sa fie aspru cu mine. Nici nu stiu cum au ajuns impreuna, sunt mult prea diferiti. Ea nu are rabdare, pe cand el era foarte calm; ea crede ca ma cunoaste si ma intelege. Habar n-are ce e cu adevarat in sufletul meu. El intodeauna era dornic sa ma ajute sa imi repar greselile in asa fel incat sa nu le mai repet, stia ce ma framanta fara prea multe intrebari odioase, o singura privirea era de ajuns. Ea nu stie NIMIC, se bazeaza doar pe teorii tampite care NU au nici o treaba cu realitatea mea, are o minte murdara si i-am zis asta de-atatea ori, dar parca vorbesc cu turcii...sau nu stai si cu ei m-as intelege mai bine...:))
                     Inca odata tata imi lipsesti...in fiecare zi...in fiecare clipa a vietii mele fie ca zambesc sau plang...

sâmbătă, 12 martie 2011

M-ai ucis, te-am blestemat !

 
            Te-am izgonit din temnita sufletului meu pentru ca tu m-ai condamnat la o alta viata, una plina de nefericire. Esti ceea ce vreau sa urasc, esti cosmarul din care nu izbutesc a ma trezi, esti muzica sumbra cu sunetele cele mai grave, esti cel ce nu voiam sa fi existat niciodata in viata mea. Daca as putea te-as ucide in vis, daca ai fi  praful de pe pamant te-as calca in picioare, daca ai deveni foc te-as stinge, daca ai fi apa te-as soarbe pana la ULTIMA picatura, sa nu mai ramana NIMIC din tine, chiar daca risc sa ma contaminez. De-ai fi cerul ai cadea, caci ar fi prea mare greutatea ce apasa pe umerii si inima ta mica; nu sunt fumatoare, dar daca-ai fi tigara de dimineata te-as fuma fara ezitare, iar resturile le-as arunca; daca ai fi fum te-as inhala, indiferent de consecinte. As face toate acestea ca sa scap de tine caci ai reusit sa-mi ucizi zambetul, visele si sufletul fara nici o remuscare. Puteai alege o alta victima, chiar nu iti inteleg motivele.  
O sa fii  zapada ce soarele o topeste, o sa treci pe langa noroc, dar NU vei avea parte de el, vei saruta patul gol gandindu-te la ea, fantome-ti vor bate la usa inimii. Iti vei privi in oglinda chipul marcat de trecerea anilor, cu trupul paralizat, doborat de vicii si mirosind a pacat.La fereastra de langa pat, in deal se va inalta cimitirul unde sunt toti cei dragi. Vei muri singur, in chinuri teribile. La final, din maruntaiele tale o sa se hraneasca toate rozatoarele infecte, toate vietuitoarele micute si mizerabile ce se taraie sub pamantul acela blestemat. O mie de ganduri violente-mi strapung mintea cand ma gandesc la toate acele vorbe! Ieri credeam ca eu sunt de vina, dar azi pe tine vreau sa te vad cazut la datorie in inima mea . Regretele si durerea vor fi singurele sentimente pe care le vei pastra, atat in restul vietii tale amare, cat si dupa moarte. Te blestem si te condamn asa cum si tu ai facut cu mine !
            Ai devenit cel mai aprig dusman al meu, catre tine se canalizeaza toata ura mea. Sper ca flacarile iadului sa reprezinte cea mai placuta tortura pentru tine, meriti haosul cel etern. Ai nascut demoni in al meu suflet,de care nu ma credeam niciodata capabila.

       
             P.S Te-am ucis in gand ! 
          

sâmbătă, 12 februarie 2011

Tarata in iad...

        
        Merg pe strada fara nici o tinta, cu ochii inlacrimati purtandu-te pe tine in gand. Habar n-am incotro ma indrept, simt doar frigul ce imi strabate trupul parca dezgolit de amaraciunea toamnei tarzii. Parul flutura salbatic in adierea puternica a vantului, incearca sa ma opreasca, dar nu reuseste si ma scufund in necunoscut. Unde sunt ? Ma desprind de prezent si ajung pe taramuri nestiute de mintea omeneasca. Totul e negru in jur, natura suspina;, nici urma de vreun suflet viu. Teama ma cuprinde., sunt ratacita intr-un abis intunecat si vreau sa ies cat mai repede la suprafata. Incerc sa ma lupt cu umbrele din jurul meu, dar ele ma domina. Intr-un final apare el, craiul Lumina coborand pe-o raza de soare. Cu o singura lovitura spinteca umbrele trimitandu-le in iad, acolo unde le e locul.
        - Cum ai ajuns aici?
        - Nici nu stiu unde sunt si tu ma intrebi cum am ajuns aici?
        - Iti zic eu unde esti, la granita dintre iad si rai. Umbrele negre vroiau sa te traga in iad pentru ca ti-au simtit slabiciunea, ti-ai pierdut orice speranta. Slabiciunea ta reprezinta punctul lor forte, se joaca cu amintirile oamenilor si ii atrage in intuneric, de-aici isi iau ele energia.
        - Dar,nu...e imposibil. Eu mergeam pur si simplu..nici nu stiu unde mergeam...
        - Iti zic eu, mergeai catre nicaieri, asa ai ajuns aici, daca nu te-as fi salvat probabil acum te-ai fi chinuit in flacarile iadului.
        - Eu trebuie sa plec, ramai aici in lumea reala si nu-ti mai pierde speranta NICIODATA. Nu o sa ma pot intoarce mereu dupa tine.
        - Stai, nu pleca ! Tu reprezinti salvarea mea !
        - Nu pot sa raman, ma intorc in lumea mea !
        - Nu era nevoie sa ma salvezi daca ai aparut doar ca sa ma parasesti. Esti la fel ca restu' !
        Craiul imi arunca o privire de parca i-ar parea rau ca ma lasa si-mi saruta buzele, dupa care dispare catre cer. Acest sarut INTENS ma arde in interior, cat si in exterior...Privesc catre cerul acela atat de senin si ma prabusesc la pamant. Numai respir, e prea tarziu pentru mine, mi-am pierdut DIN NOU speranta, iar umbrele m-au tarat in iad pentru TOTDEAUNA....

        Catre IMAGINATIA MEA !

marți, 8 februarie 2011

Uratule TE URASC !

I'm not insulting you. I'm just describing you.


-->Era iarna lui 2009, ma aflam pentru a treia oara in acel loc, erai beat muci si ai venit la mine, deh' eram noua si vroiai sa mai adaugi inca una pe lista ta de cuceriri, insa eu nu ti-am dat nici o importanta. Pentru mine reprezentai doar un RAHAT cu ochi, doar ambalajul era de calitate. Dansam noi, dar eu eram cu capul pe sus, de-abia daca te bagam in seama, nu ma atrageai cu absolut nimic. Mi-ai spus cum te numesti, dar nici numele nu ti l-am retinut, noroc ca il stia una din prietenele mele, ca esti genul de tip cunoscut de toata lumea, la fel si reputatia ta de baiat ,,bun", un Don Juan de mahala. Pacat scumpule, eu nu eram impresionata de aerul tau macho si duhoarea pe care o emanai de la nenumaratele tigari si paharele de alcol pe care le bagasei in sistemul tau. A doua zi oricum nu ti-ai amintit de mine, dar nici eu nu ti-am simtit lipsa.Tare mi-ar fi placut sa ramai un NIMIC pentru mine pana la final, ca sa nu mai trec prin ce-am trecut.

  Iulie 2010, iar apari langa mine, m-ai prins exact in momentul in care eram atat de fragila, ma simteam parasita si fara incredere in mine si in cei din jur. Te-am lasat sa te apropii....MARE GRESEALA...te-am lasat si a2a oara, iar a3a oara era deja prea tarziu caci ma indragostisem de tine...asta a fost o GRESEALA ENORMA ...Ti-ai jucat rolul dupa care ai parasit scena. Nu m-a deranjat asta pe cat m-a deranjat faptul ca din cand in cand mai reintrai in scena si reuseai sa ma zapacesti de cap,.Cand tu apareai eu imi reluam rolul de adolescenta cu inima franta.

Esti un IDIOT, m-ai vazut asa fragila, asa copila, nu puteai sa ma ignori, sa nu-mi faci rau ? Tie nu ti-a pasat, te-a durut exact in partea posterioara, si nici acolo, ai profitat de naivitatea si de sufletul meu inocent. TE URASC ENORM !!! Ai o fata, Doamne imi vine sa vomit pe ea, nici nu stiu ce mi-a placut la tine, m-am sters la cur cu tot ce ne-a legat. Esti asa urat, noroc ca te mai salveaza felul in care te imbraci, si parul tau BRUNET, atat de perfect cu sau fara freza... Ce te-as lasa oleaca chel, :)) si m-as pisa in gura aia a ta puturoasa. Esti de-a dreptul JALNIC, scumpule ! Sunt constienta ca merit ceva mult mai bun, toti din jur mi-au repetat asta pana cand intr-un sfarsit am reusit sa bag si eu asta la capatana. Credeam ca ei abereaza, dar tot timpul eu aberam, te-am iubit prea mult si DEGEABA..


Cu atitudinea aia a ta de baietel smecher...nu stiu cine te va mai suporta mult timp. Sincer, ACUM ma lasi RECE, te vad exact ca la INCEPUTUL INCEPUTURILOR !!! Pa-pa te pup !!!PUNCT...sper :-S



Scrisoare catre IMAGINATIA MEA !