Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta funny. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta funny. Afișați toate postările

duminică, 7 octombrie 2012

Portretul cocalarului si pitipoancei din zilele noastre.

Pozele sunt luate de pe siteuri gen cocalari.com.
Azi m-am gandit sa scriu despre printesele si barosanii cocalari din tara. Ideea si inspiratia mi-a venit scriind tot o alta postare despre barbatii frumosi si nesiguri pe care o voi posta altadata.


Cocalarul tipic romanesc zarit la orice colt de strada: un pachet de muschi – asta desigur dupa ce isi petrece jumatate din viata la sala; maieu/tricou mulat; accesorii care ies in evidenta; hainele desigur cu firma’ la vedere; privirea aroganta, nasu pe sus; si mers corespunzator speciei: ca si cum ar fi strada lu’ tacsu  =))Are calitati deosebite, o stima de sine ridicata <bestie sexy...RoaoaR !!! > si umbla in haita cate doi, trei cand e vorba de afaceri, avand tot felul combinatii si jmecherii pa' sistem, sa mor de va mint ! :))  Pt ca dispun de toate aceste calitati exceptionale cocalarul este invidia la toate neamurile, au instinct criminal dorind moarte la toti dusmanii lor.

O alta caracteristica care ii deosebeste de restul este  vocabularul restrans, face de rusine limba romana; este agramat, cu un scris specific, adaugand diverse consoane cuvintelor(ex:fetele sunt mijto),  si foloseste apelative de cacat cu care se adreseaza sexului feminin: “papusha”, “gajica”, "pisi", "printesa", iar cei mai indrazneti "pasarica", "pizda" .  

Abordeaza pipitele folosind replici expirate. Saraci in creativitatea recurg  la replici extraordinar de penibile de pe net:  “ Tactu' e cumva terorist ? Pt ca tu esti o bomba :> Sa cazi nu alta...de ras !  Sa nu uitam de ceva foarte important: masina bengoasa (sau poate nu ) – aceasta fiind un accesoriu important cu care isi arata adevarata valoare cand dau sute de ture prin centru  cu geamurile deschise, iar pe sistem clasicul rege al manelelor, Guta, suna maxim in difuzor.  Desigur masina este un accesoriu pt specia cocalarilor de rasa  =)) Nu conteaza ca poate fac rate la banca ca sa-si cumpere benzina, cine mai e ca ei ?? :)) Smecherieee !!! Cei mai nefericiti,  paria rasei cocalaresti asculta muzica la telefon in timp ce-si etaleaza farmecul in zonele cu risc mare de domnisoare (mall-uri, zona centrala, parcuri etc )

Pe facebook il gasesti in poze facute mai mult in prezenta verzisorilor, sau a masinii vecinului laudandu-se ca si cum ar fi a lui. Adora sa isi etaleze muschii, dovada vie a firii lor sportive. Unii din ei au si un look aparte, fel de fel de freze: vopsiti sau rasi intr-o parte, depinde de stilul fiecaruia.

 Eee si cine se pot simti atrase de asa masculi autentinci :X , in afara de cantareata Rubi care isi doreste un SUPERCOCALAR:, ,,un superman, charismatic, fantastic, criminal, un heartbreaker, body inspecto ", pitipoancele.  

La noi in tara aceasta rasa este foarte evoluata fiind prezenta la orice colt de strada, in special malluri si cluburi. Fete fashion, prezinta un interes deosebit pt accesoriile si hainele stralucitoare, dar si culori stridente, au slabiciune pt roz. Desi le plac hainele prefera sa abordeze un stil lejer, haine cat mai scurte, cat sa nu acopere bucile apetisante, si un decolteu vulgar. Este si normal, trebuie sa arate lumii ce suflet mare au ;;) . Parul lasat pe spate, tocul elegant, fustita mini cat sa acopere bichinii si un kilogram de machiaj. Au o atractie deosebita pt machiajul cat mai extravagant. si accesorii fara numar. Majoritatea ajung sa para sperietori de ciori. Se considera mari dive, regine adevarate si originale. Ca si cocalarii, au un respect de sine ridicat fiind ,,invidia la toate zdrentele". Sunt o specie prietenoasa, iubitoare, asta remarcandu-se din modul in care se adreseaza prietenelor: "yubytha, ,,papusha" etc "  Materialiste din fire acorda foarte mare importanta masinilor barbatilor, au mari cunosinte in acest domeniu, singurul de-altfel,  caci este una din principalele caracteristici dupa care isi aleg alesul inimii. 

Pe retele de socializare sunt foarte usor de remarcat: poze cat mai modificate, in fata oglinzii, imbracate sumar, bot clasic de ratusca beata, si optional pe fundal pozei un citata gen ,,.•[O faţă de [PRINŢESA] !/ Un corp [INDECENT] ! Si un stilou`. Să mă induci în [TESTAMENT]!:>  "  

Din pacate aceasta specie incepe sa domine, iar lumea o sa ajunga din ce in ce mai IGNORANTA. In loc sa evolueze ei o iau in jos.. se pare ca le place jos, jos jos :)) . Asta este viitorul copiilor nostrii. Oricat vom incerca sa-i protejam, va fi inevitabil sa nu fie afectati. Sunt predispusi la mult prea multi factori sociali care vor influenta in mod NEGATIV noile generatii ... mi-e mila !!!


Care este parerea ta despre aceasta specie si de impactul pe care il vor avea asupra viitoarelor generatii ? :))


miercuri, 4 ianuarie 2012

Miercurea in fotografii 1.


Scumpule, te astept...sincer nu stiu daca are  rost sa mai vii dupa ora patru...eventual sa-mi faci mie o placere.  :)) Oh femeile astea...trebuie sa iti fie frica de ele. Daca am respecta aceasta regula oare cati barbati ar muri impuscati pe noapte ? ;))

joi, 2 iunie 2011

Balada fetelor de altadata :)))

Mi-ar fi placut sa zic ca e creatia mea, dar NU este. Am gasit-o pe un site si mi s-a parut amuzanta, dar si adevarata oarecum...mai si exagereaza  sau depinde de fieare fata :)))  






 Multe s-au schimbat cu timpul. Unele doar “in mai prost”,
Chiar şi fetele sunt altfel, nu mai sunt deloc ce-au fost.
Inainte erau tandre, mai cuminţi, mergeau la şcoală
Acum au ca singur scop, să bage bărbaţii-n boală.

In trecut te-ar fi iubit de veneai c-o floare-n dar,
Astăzi nu au timp de flori, stau prin mall sau la solar.
Dădeai gata orice fată c-o cutie de bomboane,
Acum unele iţi cer să le pui chiar silicoane.

In trecut ieşeau prin parcuri, la plimbare, dar acu’,
Ele nu mai vor pe bancă, ci pe boxe in Bamboo.
Te rugai intens de vre-una ca s-o plimbi prin parc in noapte
Acum vin şi câte zece, dacă au ai tăi Q7.

In trecut de te plăcea, iţi scria destul de des
Bileţele de amor, nu-ţi lăsa “offline” pe mess.
Nu aveai poze cu ea, o puteai vedea doar “live”.
Acum poţi s-o studiezi şi pe “Facebook” şi “Hi5″.

Atunci de-o scoteai la film, aşteptaţi la braţ troleul
Azi stă la telenovele dacă n-o scoţi cu BMW-ul.
Seara, la prima-ntalnire, i-arătai ceru-nstelat
Acum ii arăţi tavanul, că deja ai dus-o-n pat.

Pe-atunci nu ştia ce-i “shopping”, nu işi lua haine din mall
N-avea firme preferate… se ducea la croitor.
Atunci nu aveam mobile, aşteptai in frig o fată.
Acum ii dai SMS :”Am ajuns.Cobori odată?!?”

Ce frumos era-n trecut, când vorbeam de viitor
La un suc la o terasă, nu direct in dormitor.
Ne doream c-acele vremuri să nu treacă niciodată,
Unde sunt?, unde s-au dus?… fetele de altădată.

sâmbătă, 12 februarie 2011

Credeam ca am ajuns in rai...( FUNNY PHOTO)

Daca nu aveti 18 ani va rog sa evitati acest articol !!!


        Upsi ! A dat de belea.nenea si asa vom da toti care vom ajunge acolo Era mai frumos iadul descris prin carti. Acum am inteles de unde vine focul din iad...;))

marți, 8 februarie 2011

Uratule TE URASC !

I'm not insulting you. I'm just describing you.


-->Era iarna lui 2009, ma aflam pentru a treia oara in acel loc, erai beat muci si ai venit la mine, deh' eram noua si vroiai sa mai adaugi inca una pe lista ta de cuceriri, insa eu nu ti-am dat nici o importanta. Pentru mine reprezentai doar un RAHAT cu ochi, doar ambalajul era de calitate. Dansam noi, dar eu eram cu capul pe sus, de-abia daca te bagam in seama, nu ma atrageai cu absolut nimic. Mi-ai spus cum te numesti, dar nici numele nu ti l-am retinut, noroc ca il stia una din prietenele mele, ca esti genul de tip cunoscut de toata lumea, la fel si reputatia ta de baiat ,,bun", un Don Juan de mahala. Pacat scumpule, eu nu eram impresionata de aerul tau macho si duhoarea pe care o emanai de la nenumaratele tigari si paharele de alcol pe care le bagasei in sistemul tau. A doua zi oricum nu ti-ai amintit de mine, dar nici eu nu ti-am simtit lipsa.Tare mi-ar fi placut sa ramai un NIMIC pentru mine pana la final, ca sa nu mai trec prin ce-am trecut.

  Iulie 2010, iar apari langa mine, m-ai prins exact in momentul in care eram atat de fragila, ma simteam parasita si fara incredere in mine si in cei din jur. Te-am lasat sa te apropii....MARE GRESEALA...te-am lasat si a2a oara, iar a3a oara era deja prea tarziu caci ma indragostisem de tine...asta a fost o GRESEALA ENORMA ...Ti-ai jucat rolul dupa care ai parasit scena. Nu m-a deranjat asta pe cat m-a deranjat faptul ca din cand in cand mai reintrai in scena si reuseai sa ma zapacesti de cap,.Cand tu apareai eu imi reluam rolul de adolescenta cu inima franta.

Esti un IDIOT, m-ai vazut asa fragila, asa copila, nu puteai sa ma ignori, sa nu-mi faci rau ? Tie nu ti-a pasat, te-a durut exact in partea posterioara, si nici acolo, ai profitat de naivitatea si de sufletul meu inocent. TE URASC ENORM !!! Ai o fata, Doamne imi vine sa vomit pe ea, nici nu stiu ce mi-a placut la tine, m-am sters la cur cu tot ce ne-a legat. Esti asa urat, noroc ca te mai salveaza felul in care te imbraci, si parul tau BRUNET, atat de perfect cu sau fara freza... Ce te-as lasa oleaca chel, :)) si m-as pisa in gura aia a ta puturoasa. Esti de-a dreptul JALNIC, scumpule ! Sunt constienta ca merit ceva mult mai bun, toti din jur mi-au repetat asta pana cand intr-un sfarsit am reusit sa bag si eu asta la capatana. Credeam ca ei abereaza, dar tot timpul eu aberam, te-am iubit prea mult si DEGEABA..


Cu atitudinea aia a ta de baietel smecher...nu stiu cine te va mai suporta mult timp. Sincer, ACUM ma lasi RECE, te vad exact ca la INCEPUTUL INCEPUTURILOR !!! Pa-pa te pup !!!PUNCT...sper :-S



Scrisoare catre IMAGINATIA MEA !

luni, 31 ianuarie 2011

Cutiuta buclucasa.


Fetelor deci data viitoare daca mai faceti o glumita de genul asta va omor cu mana mea si la propiu si la figurat.

Toate sunt super ok, imi scot hainele din plasa si ce-mi vazu ochii: cutiuta aia nenorocita. Bai deci in momentul ala am intrat in soc. Privesc stupefiata la cutiuta cu pricina, mintea imi este strabatuta de tot felul de ganduri, asta in cateva secunde asemenea unui fulger, si ma albesc toata la fata: ,,Asta nu este a mea, poate fetele vor crede ca e a mea, sa fie de la ziua mea? Stai nu ! Nici aia n-are cum sa fie ca nu e inceputa si eu stiu ca am aruncat-o la gunoi deoarece inca nu am nevoie de ele. Atunci sa fie cumva a EI ? Imposibil. Asta NU." Apoi incercam sa-mi gasesc scuze in fata fetelor, le tot repetam cu glas balbait:,, Asta nu-i a mea, ce ca-caut-cauta aici ?". Se trezeste Ana sa zica ca poate e cutiuta EI. In acea clipa am simtit in interiorul meu o furie inimaginabila, vroiam sa las tot si sa fug cu dovada la EA pentru a-i cere explicatii: ,,Gata !!! Eu azi plec de-acasa." Fara a rosti vreun cuvant cateva secunde, trece norul negru ce-mi intuneca mintea si se aprinde beculetul: ,,Stati putin. Nu. Asta e cutiuta Crinei". Fetele incep sa rada si pana la urma recunosc ca ele au pus cutiuta buclucasa acolo. Eu inca nu-mi revin din soc. Ma duc repede la baie caci am nevoie de 2 minute in tacere. Fetele continua sa rada: ,,Paula este in soc si acum. Ce s-a speriat ! "Intr-un final reusesc sa imi revin.

A fost o glumita nevinovata, nici nu stiu cum de am putut sa reactionez asa. Pur si simplu gandurile mele erau incontrolabile. In ultima vreme ma sochez prea usor, am mai avut eu parte de inca doua socuri anul asta, dar nu merita sa le povestesc.

Sa ardeti in iad fetelor !!! :))>:D<>:D<


P.S. Cei care NU ne cunoasteti nu va speriati pentru urarea de mai sus, e ceva ABSOLUT normal pentru noi. :)):)):))