Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta relatii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta relatii. Afișați toate postările

joi, 14 februarie 2013

Valentine's shity day- fake love .


Cu prieten, fara prieten...azi este JOI ! ATAT ! Nu este nevoie de o zi speciala pt a-ti arata iubirea. Aceste lucruri le faci oricand vrei, si simti cu adevarat ! Azi este o zi in care multe persoane vor "mima" iubirea, ca doar asa este frumos. Respect pt cei care isi arata iubirea mereu, in felul lor, si n-au nevoie de de ocazii pentru asta ;) Este o zi infecta, nu reprezinta decat o strategie de markenting, cam in asta s-au transformat toate sarbatorile. Nu mai au farmecul de altadata. Ce plm, sunteti romani la urma urmei. Sarbatoarea legala la noi este pe 24 februarie, de Dragobete. Va impingeti la iepurasi si pernute pe care scrie "I love you", insa realitatea e ca poate nici nu va cunoasteti asa bine (asta pentru relatiile aflate la inceput), sau pur si simplu nu simti astfel de chestii . Nu va e rusine, macar putin ? Sunteti atat de ipocriti . Numai zic ca multi se cupleaza, doar de dragul acestei sarbatori. Va este asa frica ca ati putea petrece aceasta zi singuri invidiind cuplurile false, dar si iubirile reale - pentru ca mai exista - E ca oricare alta zi din an.

Reedit later: Mi-e asa sila cand vad unele chestii. As putea parea o frustrata, dar nici pe departe, si sunt singura ca exista persoane care imi impartasesc parerea. Cu tot cu prieten am tratat-o ca pe o joi obisnuita.

marți, 22 ianuarie 2013

Jigniri catre fostul ? Regrete ?




Unii au prea multe regrete . Sunt persoane ce isi regreta relatiile si iubirile. Cum asa , din moment ce ai invatat langa el sa iubesti. Cand il vedeai iti zburau numai fluturasi prin stomac, langa el ai simtit cum inima iti iesea din piept, iar cuvintele nu se mai adunau pe buzele tale de la atata emotie. Asa era de fiecare data. Acum regreti ? Frate, ce ma oftica oamenii carora le pare rau de timpul petrecut cu cel iubit odata. Ce tot atatea regrete ? Asta nu iti va mai schimba trecutul. Asta nu va face decat sa iti amarasca sufletul . I-ai daruti totul ? Si ce, a fost exact ce ti-ai dorit atunci, nu conteaza ca te-a condus inima sau mintea ! Trece timpul, uiti de el si incepi sa-l jignesti in toate felurile posibile cand iti amintesti: ,,Cum am putut sa fiu cu unu ca el, era un prost, nu degeaba se spune ca iubirea este oarba. Acum mi se pare si urat. Pt un cretin ca el am plans ? “ – si alte chestii de genu’ . Da fraiero, pt unul ca el...stii cum este, cine se aseamana se aduna. Ce urat este sa zici chestii din genu. Una este cand zici ca este un prost, sau alte sute de jigniri :)) ca v-ati certat, insa in clipele alea, in privirea ta se citeste de fapt un mare “TE IUBESC” , din suflet. !Adevarul este ca tu, fiind indragostita il vezi cu alti ochi, el este al naibii de perfect cu tot cu sutele lui de defecte atat de evidente, dar nu este cazul sa-l vorbesti de rau in fata prietenelor tale. Si nu este vorba doar de fete, ci si de baietii care sunt parasiti din diverse motive dupa care incep sa vorbeasca: ,,Bah aia era o tarfa penala ! " Astia nici macar baieti nu pot fi numiti, ascund in panataloni doar o puta mica. Nu improsca cu noroi ce nu poti intelege. Sau poate nu, sunt DOAR FRUSTARILE TALE care ies la iveala. Indiferent ce ar fi facut el/ea este la fel de bun ca tine... toti gresim. Da vina pe varsta, pe imaturitate, lipsa experientei, alcoolul,si alte scuze penibile, dar reale totusi.



Traiti FARA REGRETE !

sâmbătă, 19 ianuarie 2013

Esti frumoasa in fiecare zi ! :)

La multi ani femei din intreaga lume. Inainte de a iubi pe cineva, invatati sa va iubiti pe voi insiva deoarece asta e un pas important pt o viata cat mai placuta. Sunteti cele mai speciale fiinte, chiar daca uneori nu sunteti apreciate cat ar trebui de fraierii din viata voastra :)) .
Azi sunt frumoasa, azi si in fiecare zi. Sau cel putin vreau sa ma simt.. daca o zic de multe ori si o voi face pe narcisista aroganta poate chiar voi crede. Azi renunt la modestie. Nu conteaza ca cei din jur vor spune “Uita-te si la asta, se crede regina frumusetii, si nu-i nimic de capul ei...“ Cat timp eu o voi crede, cu parerea celor din jur ma sterg la fund .
Asta pt ca sunt frumoasa. Sunt frumoasa cand plang, sunt frumoasa cand zambesc sau rad cu gura pana la urechi, foarte zgomotos; sunt frumoasa cand ma uit la tine, sunt frumoasa cand sunt serioasa, cand ma prostesc ca un copil alintat, cand ma stramb, cand sunt nervoasa sau trista, cand iti pocnesc una peste bot, sau te chinui, sunt frumoasa cand mananc, cand adorm, cand am privirea aia visatoare si cand ma uit urat la tine, cand o fac pe dura sau cand ma trezesc dimineata cu parul ciufulit. Sunt frumoasa si machiata si nemachiata, sunt frumoasa caci sunt eu, si asta este de ajuns. 
Sunt frumoasa si pe dinauntru si pe dinafara.Sunt frumoasa sufleteste pentru ca pot iubi, pentru ca nu urasc, nu port ranchiuna, pt ca pot ierta, pt ca ajut de fiecare data cand pot, pentru ca sunt o persoana buna, cu sentimente frumoase. Sunt frumoasa sufleteste pt ca sunt o copila visatoare, pentru ca de multe ori cred prea mult in oameni, pentru ca NU cred in regrete, pentru ca fac doar ce simt, pentru ca sunt incapatanata, si sincera, pentru ca nu sunt pupincurista.
 Nu lasa pe nimeni sa iti fure increderea in propia persoana :) Nu trebuie sa devii niciodata nesigura indiferent ce ar crede restul lumii. O femeie adevarata MEREU va crede in ea indiferent daca are cateva kilograme in plus sau in minus. 

                                                     Tu esti frumoasa/frumos ???

duminică, 13 ianuarie 2013

Ganduri pt tine.


Te admir pentru ca mereu ai fost sigur pe tine, si hotarat sa obtii ceea ce iti doresti chiar daca ti s-a zis ca nu poti, sau nu este voie. Ai avut ambitie si ti-ai luat singur, desi ei ti-au pus sub semnul intrebarii fortele, iar unii chiar ti-au interzis unele chestii. In tine am vazut hotararea si increderea pe care eu mi-am dorit-o intotdeauna.Tu nu esti un copil, mereu ai stiu ce vrei. Tie nu iti place sa te alinti, tu nu ai fost ca restul baietilor pe care i-am mai intalnit. Tu ai fost si esti un barbat adevarat in felul tau. Te-am iubit pt tot ceea ce am vazut bun si puternic in tine, cand altii au vazut doar raul. Sa ai mereu aceasta forta si incredere ce am descoperit-o in tine. Te inteleg mai mult decat iti dai tu seama. Nu te schimba.Daca as da timpul inapoi tot de tine m-as indragosti, fara doar si poate. Nu am niciun regret. Mi-ai schimbat viata intr-o oarecare masura si continui s-o faci si de la distanta. Multumesc .


P.S  Post scris cu mult timp
in urma

vineri, 11 ianuarie 2013

La despartiri: asa DA, asa NU.

                       O etapa ingrozitoare din viata unei fete o reprezinta despartirea de cel iubit. Suntem fete, suntem puternice, si  trecem peste asta mai devreme sau mai tarziu. 
                       Ce sa faci, si ce sa NU faci,  Astea sunt niste sfaturi/reguli personale dupa care ma ghidez eu, sau cel putin INCERC. Sper sa va ajute cu ceva fetelor.


1.       Cand aveti discutia aia lunga in care cautati vinovati si va faceti reprosuri unul altuia spunei tot ce simti pentru el, sau ce numai simti in unele cazuri, NU lasa niciun cuvant nerostit. Sa nu te intereseze ce ar putea crede el.

2.       Intr-una din seri plangi in hohote, plangi pana simti ca te-ai mai eliberat de durere, plangi in singuratate sau in bratele unei prietene, daca simti ca ai nevoie de sprijin. Eu personal  prefer singuratatea.  Varsa cate lacrimi vrei, insa cu promisiunea facuta tie insasi ca asta va fi ultima data . Daca iti propui vei reusi cu siguranta.

3.       Daca crezi ca nu vei rezista tentatiei sa il cauti sterge-i numarul, blocheaza-l pe facebook, da-i ignore pe mess. Poate unora li se pare imatur, insa uneori asta reprezinta o portita de scapare, si ajuta mai mult decat crezi.

4.       Mai este si treaba cu stersul pozelor, e optional  depinde de tine daca vrei. Eu una nu vreau, pentru ca stiu, ca peste ani imi voi dori sa privesc fotografiile vechi,  sa imi aduc aminte cu placere de oamenii care mi-au traversat inima, sa le retin chipul celor care odata m-au invatat niste lectii valoroase. Datorita lor si a experientei traite cu ei ai invatat ce stii azi, datorita lor esti capabila sa nu-ti mai repeti greselile. Oh’ si ce implinire vei simti peste cateva luni, cand te vei uita la toate acele poze si realizezi ca numai simti NIMIC .

5.       Incearca sa nu asculti melodii triste de despartire caci asta nu va face decat sa iti inrautateasca situatia. Asculta melodii dansante,vesele, cn un mesaj pozitiv.

6.       Fa ceva pentru tine, ceva care sa te faca sa te simti mai bine, mai frumoasa; poate cumparaturi, sau ai putea gati prajiturele, iesi cu prietenele, distreaza-te. Incearca si cand stai in casa sa faci diverse chestii ca sa nu te mai gandesti la el. Eu sincer cand am fost despartita, cateva zile nici nasul pe geam nu l-am scos, insa am avut cu ce sa imi omor timpul (facebook, am terminat de citit jurnalul vampirilor a doua carte, cu blogul, si am inceput a ma uita la primul sezon din Supernatural) .

7.       Nu cauta alinarea in bratele celorlalti, nu este o solutie pt o fata cu capul cu umeri. Nu te arunca imediat in intalniri si relatii ca asta nu va ajuta cu nimic, si risti sa pari si o curveata, vorba unui amic :)) .


8.        Inca o chestie nasoala, comparatiile. Totul pare asa dificil, si n-ai incotro incat sa-i compari pe toti cu el. In unii vei gasi parti din el, iar ceilalti ti se vor parea atat de diferiti, vei  fi tentata sa-i respingi fara sa le acorzi macar o mica sansa. Gandeste-te de doua ori inainte de a face ceva gresit. Sigur tie ti se pare unic, special, asta doar pt ca erau sentimente intense la mijloc .

8.       Noi, fetele, o dam intr-o tragedie de multe ori si incepem sa ne simtim singurele vinovate ca relatie s-a dus dracului, desi ea scartaia de mult timp, dar niciunul nu avusese curajul sa puna punct. Sa NU faci asta, este una din cele mai mari greseli . Fiecare are partea lui de vina, intotdeauna in aceeasi masura.

9.       Tot datorita firii noastre feminine complicate, ajungem sa pierdem cel mai pretios lucru, increderea in propia persoana. Ne cautam defecte, ne uitam in oglinda si suntem scarbite de ceea ce vedem, ne uram pt simplu fapt ca existam. Dar NU, nu trebuie sa fie asa caci tu esti  frumoasa, in orice moment, atunci gandeste doar durerea din tine.

10.   Ziua este totul foarte usor, insa noaptea cand ne retragem in intimitatea camerei, asezam capul pe perna, si ramanem doar noi cu gandurile noastre. Este cel mai greu caci numai ai cu ce sa-ti amagesti durerea si inima. Atunci TREBUIE sa rezisti, sa nu plangi ca doar ti-ai promis ca e ultima oara.  Asculta o melodie relaxanta si incearca sa te eliberezi de toate aceste ganduri. Pe masura ce vor trece noptile totul va deveni mai usor, si furtuna din inima se va mai potoli.  E nevoie doar de putina rabdare.

                 Si o iei de la capat mereu, pana intr-o zi cand te vei trezi si-ti dai seama ca esti pregatita sa-l privesti in ochi fara ca inima s-o ia razna. Atunci este ziua cand vei fi cu adevarat deschisa unui nou inceput, atunci vei sti ca te-ai lepadat de tot ceea ce simteai.

joi, 10 ianuarie 2013

Relatiile pe facebook.

                    
                    M-am gandit sa scriu despre relatiile care exista mai mult pe facebook, decat in realitate.
                   O astfel de chestie, ca nici nu stiu cum sa o numesc,  in care ei par prea perfecti NU exista . Stii cum iti dai seama daca o relatie este cat mai perfecta si mai plina de iubire?Nu este vorba de acele cupluri care isi pun zilnic pe facebook poze in care se saruta, se pozeaza peste tot, sau isi dedica unuia altuia statusuri. Niste tineri indragostiti cu adevarat nu simt nevoia sa isi impartaseasca peste tot iubirea pozand in cuplul ideal. Este clar ca exista niste lipsuri acolo pe care unul din ei trebuie sa le completeze prin astfel de metode. Realitate este dura, iar intre ei exista ceva la mijloc, un obstacol care mereu ii va impiedica sa isi traiasca iubirea in PACE .
                 Iubirea adevarata inseamna comunicare,incredere, loialitate, prietenie si daruire, pentru asta nu este nevoia de parola de la fb sau de mess. Si inca ceva, o relatie nu depinde de starea de pe facebook, poti fi la fel de fericit si daca nu stiu prietenii de pe facebook ca tu esti cu respectivul. Nu am inteles niciodata aceste chestii. Generatia facebook pune mult prea mult accent pe aceste chestii, si din cauza acestui motiv pueril ajung multe relatii sa se destrame(este parerea mea si nimeni nu mi-o va schimba).


Tu ce crezi ? 

miercuri, 9 ianuarie 2013

Buna dimineata soarele meu !



                     
                      O da,a este soarele din sufletul meu care vibreaza la strigarea diminetii.
                 Este o dimineata perfecta, ma simt incredibil de fantastic, ca niciodata. Se pare ca ma simt mult mai bine decat m-as fi asteptat ! Noaptea trecuta am trecut prin chinurile facerii, ca in dimineata asta sa renasc, sa fiu un om schimbat, cu un nou suflet. Vor avea multe schimbari in viata mea, insa o s-o iau pas cu pas.Zambeste ca doar o viata ai ! Se pare ca este adevarata vorba cum ca dupa fiecare furtuna apare si soarele.

                 Daca as fi stiut de acest "ritual involuntar de incheiere ", l-as fi incercat in urma cu 3 ani ! :)) M-am dezbracat intr-un final de toate sentimentele mele. Este cel mai bun lucru care mi se putea intampla.
                 Mananc bucurie pe paine, transpir fericire, respir incredere, ma imbat cu emotii. In aer pluteste pace, bunastare, voiosie, in suflet imi pastrez sperantele, si in casa imi miroase a optimism.O sa explodez de prea multe sentimente de genu' :))) Pe gura imi ies doar cuvinte pozitive. :))))))))

marți, 16 octombrie 2012

Baietii hot- nesiguri



Ma simt flatata cand un baiat cu care nu credeam niciodata ca o sa am de-a face intra in vorba cu mine din diverse motive. Ii vedeam pe strada si mi se pareau WOW, fizic vorbind (trebuie sa mentionez ca in oras la mine sunt cateva piese de calitate)Pareau asa siguri pe ei, asa barbatii, ca si cum ar avea lumea la picioare, erau pe un piedestal. Se pare ca frumusetea nu iti aduce de multe ori si incredere in propia persoana Cand am inceput  sa port discutii cu ei mi-am dat seama ca sunt niste oameni ca oricare altii cu sentimente, frustari, temeri si sperante, sunt asa cum nu mi-am imaginat. Ce-i drept am dat si de baieti hot, dar  nu prea erau inzestrati sus . Si de aia am fost surprinsa. NAIVA DE MINE, nu ar fi trebuit :))  !

Multi din ei m-au impresionat intr-un mod pozitiv altii nu. Nu va faceti griji, sunt prea ocupata sa ma agat de o iluzie ca sa am sentimente pentru ei, indiferent cat par deperfecti prin felul lor imperfect...

Imi placeau cand ii vedeam de la distanta, insa cand am inceput sa vorbesc cu ei s-a destramat povestea cu barbatul sigur, mi se pareau chiar banali, desi sunt constienta ca toate astea sunt normale . Si sa va povestesc o faza cand am iesit la intalnire cu unul din ei, ca amici desigur,  Eram oarecum bucuroasa ca vai tipul acela la care ma mai holbam eu si prietenele mele se bagase in seama cu mine, imi aflase si numarul de telefon., ma simteam o norocoasa...o prostie de-a fetelor :)))

Il cunosc mai bine, tipul un dragut, foarte direct si de treaba. Parea un fitos cand il vedeam pe strada. Imi spune el la un momendat, foarte sincer de altfel  ca el nu credea ca o sa iasa vreodata cu mine. Eu frate ce sa mai zic atunci... nimic, insa am ramas masca. Mi-am ascuns suprinderea si am zambit, insa in gandul meu “daca-ai stii tu ca asta credeam si eu, tu care nu ar fi trebuit sa nu ai nici o temere ca vei fi refuzat cand abordezi o fata :)) “  Si totusi m-a ales pe mine, iar eu l-am refuzat. Poate credeti ca ma simteam bine din moment ce i-am dat cu flit, insa nuuu, din contra ma simteam si mai naspa. Cum dracu mah ? Arata bine si pastreaza si ceva de calitate la capatana, iar eu ce fac ? Ma doare undeva de toate astea. Si de ce ? Stim cu toti ca iubirea mea pt altul era singurul obstacol.Nu-mi pasa de ceea isi dorea el. Nu eram/sunt normala.

Si cu toate astea n-am simtit adevarata implinire langa nici unul din acesti tipi. Eu sunt cu fluturasii si emotiile cand imi place cineva, imi dau seama de asta daca indeplinesc semnele :)) . Si leg doar prietenii de moment, si frang sperante:)) Scuze, nu vreau sa par aroganta, dar asa este. Allti au continuat sa lupte in zadar pana intr-un punct, poate pt ca chiar ma placeau sau doar ma vedeau o provocare, iar unii au renuntat devreme. 

Cred ca ma surprind astfel de persoane cand apar in viata mea deoarece nu am destula incredere in mine si imi pare asa rau caci stiu ca increderea este una din cele mai IMPORTANTE calitati pentru a fi numita FEMEIE ADEVARATA, ce-i drept mie imi lipseste...eh si nu numai asta, dar asta este deja alta poveste despre care voi vorbi altadata... poate... :)

In concluzie fetelor sa nu va mai inselati, el poate parea perfect din punct de vedere fizic, insa in adancul sufletul ascunde complexe uriase, temeri si iubiri neimplinite, sunt oameni ca noi toti. Sunt atat de nesiguri multi (n-am zis toti). Ce sa mai zic ca mai exista si specia aia atat de aroganta si siguri pe ei incat te face sa vomiti. Nu au nici o problema in a si exprima dorintele, insa nu isi dau seama ca sunt incredibil de penibili, si n-au habar cum sa abordeze o fata  !

luni, 1 octombrie 2012

Relatii perfecte ??? Sau NU !



,,Ce frumosi sunt impreuna...si se inteleg asa bine... „

Chestii de genu iti vin in gand cand vezi pe strada sau in poze cupluri fericite ce sunt impreuna de ani buni. Realitatea insa-i alta... nu vreau sa generalizez, dar asa e in majoritatea relatiilor de genu.

Sunt uimita cand vad relatii de ani care par perfecte...iar asta-i doar in aparenta ! :| Mare pacat sa-ti pierzi timp pretios cu astfel de persoane...prea trist :| Nu inteleg de ce nu renunta niciunul.... cu ce ajuta asta cand unul din ei inseala, mint sau se comporta aiurea. Mai bine singura decat sa te consumi pt o relatie de genu' ce mananca cu pofta din tine. Asta pana intr-o zi indepartata cand te trezesti la final si simti ca numai poti, dar este prea tarziu... Anii deja ti-au secat o mare parte a tineretii :|

Sa nu credeti ca doar baietii sau fetele fac chestii aiurea.... ambele sexe sunt la fel.... curve si fustagii.... Au dreptate baietii ca au asa o parere urata despre fete, insa si fetele au dreptate. Niciun sex nu inseala mai mult. Este egalitate.   Si intotdeauna mi-e mila de celalalt care iubeste sincer si saracu/saraca n-are habar...

Bine, bine...unii stiu sa se ascunda dar ce faci cu PROSTII/PROASTELE care se lasa prostiti pe fata  ???Doamne ce oameni... imi vine sa-i scuip in fata. Mi-e sila frate de prostia unora .

Uneori chestiile de genu ma sperie... nu-mi doresc asa ceva NICIODATA... de fiecare data cand fac un pas inainte observ foarte multe chestii si ma face devin atat de indiferenta... Chiar imi e bine asa momentan. Doamne apara-ma si pazeste-ma ! :| :))


Tu ce crezi despre acest gen de relatii ? Ce ii tine impreuna ? Obisnuinta ?sau ce ?

duminică, 5 august 2012

Extra photoshop si importanta detaliilor


De ce fetele aleg kilogramele de photoshop in pozele pe care le publica ? Este asa cruda realitatea ?:| Unele fac ABUZ de acest drept  si chiar incep sa creada ca arata ca in poze :)))

Probabil ca unele sunt si complexate si vor sa se simta frumoase macar in lumea virtuala, frumusetea si increderea lor depinzand de un nr de like-uri. Ce trist ! Fetelor sunteti MULT mai frumoase naturale. Eu una nici cu machiajul in exces nu prea sunt, de n ori am iesit pe strada fara pic de machiaj, si nu’s deloc cea mai draguta, dar  ma simt mai comod asa.

 Inteleg ai cateva poze modificate, da toate frate ???   Si eu sa zicem din 50 de fotografii MAXIM 10 sunt mai modifICATE, insa am si poze in care sunt foarte naturala pt ca mie imi place ca lumea sa vada si cum sunt eu in realitate. Nu vreau sa zica nimeni ca arat mai bine in poze. Frumusica, mai putin frumusica  aia sunt daca ajungi vreodata sa te trezesti dimineata langa mine... nu incerc sa deformez realitatea, desi orice poze ne-am pune parca tot nu aratam la fel de bine ca pe strada. In general fetele sunt mai fotogenice, iar  baietii nu prea, si-n viata reala arata mult mai bine.

Unii spun ca nu existe fete urate si frumoase, dar nu cred aceasta chestie. Sunt sigura ca nu ar sta cu o persoana care sa nu-i placa si fizic...nu neaparat acum sa fie mare atractie, sa fie cat de cat ok. (sunt FOARTE importante si altele, dar nu vreau sa intru in detalii-  poate intr-o alta postare). Desigur toate astea pot trece aproape neobservate daca te ingrijesti si-ti alegi niste haine care sa te avantajeze. Eu una recunosc nu imi acord timpul necesar. Pt ca eu nu sunt atenta la detalii am impresia ca nici ceilalti nu sunt, desi undeva in adancul inimii :))) sunt constienta ca exista persoane carora nu le scapa NIMIC, insa incerc sa ignor asta. Uneori urasc sa stau in preajma lor...  unele din prietenele mele sunt atat de atente la detaliii si sunt prea perfectioniste. fiecare fir de par conteaza cum si und se aseaza. Eu mereu zic ”lasa, merge si asa, de abia se vede  ” etc . Nici chestiile evidente nu le observ . Detaliile acestea fac diferenta...stiu, dar mi se pare asa superficiale aceste lucruri. Chiar imi pare bine ca nu observ defectele fizice la cei din jurul meu. ;))

In concluzie mai usor cu photoshopul/pozele profesioniste pt a nu lasa impresii false si atentie cu detaliile…ele fac diferenta, dar nu exagerati . ;))

Cat de importante sunt detaliile pt voi ? Si cum priviti ,,photoshopat-ul "???


marți, 31 iulie 2012

De dor pt cei ce-au plecat...



Mi-as dori ca totul sa fie ca INAINTE.... unele lucruri mi se par IMPOSIBIL DE CREZUT, indiferent cat timp ar fi trecut. Mi-e dor de acele vremuri. As vrea sa cred ca exista macar o speranta ca totul va reveni. Nu conteaza daca nu e azi, maine... poate sa fie si peste cativa ani, doar sa se intample caci voi fi aici cu bratele deschise:(  Nu m-as fi gandit ca unele persoane nu vor fi alaturi de mine in momentele cele mai importante din viata mea.

Si azi...dupa atata timp...am rememorat persoanele care odata imi faceau viata placuta presarandu-mi zambete si rasete pe chipul macinat acum de valuri de amintire ce in zadar ma chinui sa le uit ,  protejandu-ma intr-un fel sau altul, aruncandu-mi o incurajare insufletita de optimist si un sfat bine venit. De la fiecare am invatat cate putin. Unele persoane se mai pot intoarce daca isi vor mai dori, caci voi fi aici insa altele sunt DINCOLO…si-mi aud ruga, sunt sigura de asta insa nu simt ca ma asculta... poate ca n-am destula credinta…

Si totusi n-am gresit cu nimic fata de UNELE persoane insa au preferat  sa se ascunda fara nici o explicatie; Si raspunsurile pe care le-am cautat ? Inca-mi amintesc intrebarile… cel mai “graitor” raspuns a fost tacerea. Pacat ca nu stiu sa descifrez asta.. Acum , poate m-am mai maturizat caci numai caut nici un raspuns de la UNELE persoane, intrebarile le-am pastrat la loc sigur pt timpul potrivit, iar furia si sila le-am sters din suflet  . Poate sa cada si cerul caci eu voi astepta cu mare drag. Nu o sa vreau scuze sau explicatii, doar o simpla imbratisare sincera ! 

Cu toate astea sunt multumita caci in acest timp am mai castigat persoane valoroase de partea mea, insa amintirile nu se vor schimba niciodata. Persoanele noi aparute in viata mea, persoanele vechi... pe toate le-as vrea in viata mea... pt ca ... tin la ele

P.S Postare dedicata celor plecati dintr-un motiv sau altul .

Fanteziile unei visatoare .

joi, 12 iulie 2012

Iubirea lui ♥



Cui ii pasa, atunci cand ai asa ceva  in viata ta,de bani si alte chestii materiale, de barfe, de ipocrizia si falsitatea celor din jur, de superficialitatea cu care sunt tratate TOATE, chiar si noi... niste fiinte cu suflet, de razbunari, si alte lucruri de genul  ce fac locul in care traim sa fie complet dizgratios. Nimic alceva nu mai conteaza cand stii ca el va fi acolo cu o imbratisare indiferent ca cerul s-ar prabusi...  El iti va darui sprijinul lui, iti va colora pe buze zambete rupte din soare, iti va aduce speranta in privire, va sti sa-ti alunge lacrima din ochi si-ti va aduce liniste. Te va urca pana la stele cu iubirea lui cand te simti doborata, iti va legana trupul cu mangaieri suave, si  iti va indulci buzele cu sarutari arzatoare….

Iubirea, pe langa prietenie  este singurul sentiment valoros care mai exista, si-ti poate salva SUFLETUL. Pacat insa ca exista  putini oameni care isi mai dau seama de insemnatatea acestui sentiment .

joi, 5 iulie 2012

Pt totdeauna ♥


Este imposibil in ziua de azi.... insa mi-as dori ca prima dragoste ADEVARATA sa ramana ULTIMA...:) Si nu o sa spun ce cred cand spun ,,iubire adevarata", fiecare are propia viziune asupra sentimentului acestuia suprem... stiu doar ca e ceva magic, mai presus de noi caci din pacate nu putem controla sentimentul...:) 

joi, 10 mai 2012

Ai murit chiar daca au ramas amintirile :)



Mi-e ciuda de timpul ce l-am pierdut ascultandu-te, oferindu-ti sfaturi si incurajandu-te . imi pare rau ca am fost langa tine cand iti era bine sau rau, ca erai prima persoana care imi afla bucuriile si tristetile, ca am crezut ca aveai sa imi fii alaturi mereu, ca erai singura care credeam ca e de incredere, si iti puteam spune ORICE. Te-a durut exact in cur de toate astea, iar acum nici nu ridici capul din pamant cand ma vezi pe strada, te prefaci ca nu exist. Mi-e sila de tine . Esti cea mai falsa si profitoare persoana care am cunoscut-o . Trebuie sa iti multumesc ca acum m-ai invatat sa ma feresc de caracterele de rahat, de genu’. In urma cu ceva timp cand inca imi pasa as fi ezitat sa zic toate astea, ca poate-I doar chestie de moment, dar nu este deloc asa, acum  numai dau nici doi bani pe tine. Ramai acolo unde vrei tu si uita de toate intamplarile stupide din  vremea aceea asa cum ai uitat si de cateva persoane ce tineau la tine. Pentru mine ai murit din clipa in care a incetat  sa-mi pese, insa urasc faptul ca inca mai pastrez in minte amintirile si momentele petrecute, este imposibil pentru mine sa le arunc la gunoi, pentru tine sigur a fost FOARTE USOR  :-J

Ce nu te  doboara, te ridica. Chiar imi pare bine ca in viata mea a trebui sa cunosc doua persoane (pe planuri diferite)  care m-au facut sa irosesc lacrimi aiurea caci acum nu ma mai surprinde nimic. Am invatat destul de multe, atat de multe incat sa recunosc oamenii ca tine.

sâmbătă, 5 mai 2012

Intelligence is SEXY :)



Barbati destepti,… ma indragostesc tot timpul de ei… pacat ca ii gasesc doar in filme :))  .Unde mai gasesti in ziua de azi un tip care sa aiba cel putin 50 la suta din inteligenta celor doi. Desigur sunt tipuri diferite de inteligenta, dar asta nu conteaza. Am inceput sa ma uit la House MD , la recomandarea mai multor cunostinte si m-am indragostit de el. Unii barbati chiar au dreptul sa fie AROGANTI daca au ceva in cap ! Genul acesta de aroganta ma atrage; si sarcasmul  ! Il iubesc ! :X :))

In realitate exista doar acei tipi aroganti ce sunt maxim da’ bunaciune :)), si maxim de prostie… cand eram o tanara domnita, prostuta eram in limba dupa astfel de specimene. Am mai inceput sa cunosc bunaciunile din oras, sI unii de prin Brasov. Sincer imi venea sa vomit . Nu aveau absolut NIMIC INTERESANT de spus.  

Poate voi da de vreun doctor de genu;. In viitoarea mea meserie am acces nelimitat la medici :))) Nu costa sa visezi ca asa ceva chiar exista :))

joi, 3 mai 2012

Nu te vreau in gandurile mele :)


Si-mi zboara gandul la tine. Ei bine nu stiu ce inseamna asta, si ce sunt aceste sentimente care au navalit, insa nu-mi  displac deloc, dar asta nu inseamna ca nu-mi doresc sa DISPARA !!!  Mi se pare ciudat sa ma gandesc la alcineva cand l-am avut atata timp pe acel el in gand si-n suflet… mi se pare IREAL… o parte imi spune ca fac bine ce fac, insa exista o parte ce-si doreste sa NU las o alta iubire sa-ma atace. Pentru mine iubirea mereu < exagerez cand zic mereu, de fapt o singura data si mi-a ajuns :)) > a fost un razboi cu propiile sentimente, iar la final eu sunt cea care a suferit, cea care a trebuit sa-s ingrijeasca ranile provocate singura. Cu lipsa lui ma obisnuisem… era usor de indurat… si totusi sper  ca tu B. esti doar o stare trecatoare…

Sper ca NU voi regasi paradisul in bratele tale, ca sarutarile tale sa nu ajunga sa fie fructul meu preferat, sper ca chipul tau sa nu-mi aduca zambetul in zilele cu ploaie, ca nebunia ta sa nu provoace dependenta.

Nu vreau sa cred ca-mi pot infrunta temerile langa tine, ca tu cu felul tau de a fi esti special, ca tu poti fi ceea ce am cautat : un prieten si un iubit desavarsit :)

Te cunosc de atat de mult timp, si totusi acum am inceput sa  … NU CONTEAZA ORICUM…daca exista chiar si cel mai MIC sentiment o sa-l daram cu tot ce-am invatat pana acum… Totusi, stii ceea ce simt imi face bine, nu doare, nu raneste… simplu gand la tine ma face sa zambesc…  

P.S Nu ma intereseaza daca (ma) citesti ! :)))

duminică, 29 aprilie 2012

Ruga pentru cel ce va sosi :)




Fanteziile unei visatoare

Vreau sa ma doresti asa cum te doresc eu. Pentru asta iubeste-ma, iubeste-ma si protejeaza-ma cu toata fiinta ta. Fa-ma sa ma simt in siguranta, cum ai facut intotdeauna. Nu ma impinge sa fug si sa ma ascund in mine, caci voi hrani demonii cu al meu suflet. Voi fi a ta suflet si trup, trebuie doar sa vrei, sa-mi arati parti din inima ta, sa ma iubesti cu fapte, nu prin vorbe mincinoase . Poarta-ma cu grija pe acest drum necunoscut pe care nu am calcat niciodata. Arata-mi ca se poate si altfel. Daca ma tem intelege-ma, nu ma fa sa ma simt ca o ciudata… :) caci o sa alerg atat de departe incat voi uita iar de tine, de voi, de mine. Am trecut prin asta odata. Nu mai vreau. Tu, cu felul tau minunat de-a fi ai reusit sa ma prinzi. Nu ma asteptam… nu din partea ta. Mi-ai readus sufletul unde ii este locul, fluturasii in stomac, si zambetul pe buze.  A trecut atat de mult timp incat ma intreb ,, Oare asa zboara fluturasii ? “ – nu prea le mai recunosc zborul… Si mai exista o problema: am functionat atata timp fara o inima incat acum imi este foarte greu sa ma obisnuiesc cu ea. La orice intepatura, indiferent cat de mica va fi, o sa ma lipsesc IAR de ea, o voi renega, FARA EZITARI. Jur.

Noroc ca nu imi pasa prea mult, noroc ca pot opri totul la timp, ca nu ma va durea. INDIFERENT ca mi-ai adus toate astea INAPOI pentru o perioada scurta  inca n-ai devenit omul de care sa-mi fie dor cand sunt departe. Mi-a facut placere sa te-ntalnesc, sa gust din buzele tale delicioase, sa te cunosc. O sa ne revedem, dar nu curand ... poate chiar niciodata... 

Reedit later: Ai fost efemer si  mi-ai adus bucurie, fara dureri. Este in regula sa simti fara sa iubesti .Acum pleaca, incep sa ma invat cu ceea ce imi oferi . Nu as dori sa ma invat cu aroma ta .

Mi-as dori o familie completa



Este atat de trista viata unora. Sincer sunt fericita ca nu sunt obligata sa-mi aleg viitorul, sa-mi parasesc visele, si sa renunt la idealurile mele, sa-mi las o iubire in favoarea unei casatorii de convenienta. Asa este in unele familii. Mai exista si alte variante (certuri, familii destramate, batai,neintelegeri) Sincer credeam ca asta se intampla doar in filme, insa realitatea este mult mai dramatica . Atatia adolescenti care incearca sa cerseasca atentia parintilor prin metode neortodoxe: droguri, tentative de sinucidere etc , doar pentru ca ei sunt mai tot timpul ocupati cu afacerile… Parintii acestea isi compenseaza copii cu banI. Si acesti copii, in societate lasa impresia sa se creada despre ei ca sunt atat de importanti, chiar grozavi, deasupra tuturor  doar pentru ca au buzunarul plin. In realitatea ei sunt niste nefericiti, complexati, si TOT CE ISI DORESC este o familie normala, completa. Si a cui este vina ? A parintilor logic, deoarece nu-si fac timp pentru odraslele lor, sau pentru ca le permit  sa asiste la neintelegerile de cuplu. 
                                                                                                            
Mi-e mila de ei… isi doresc atat de putin, si totusi lor li se pare ceva ENORM . Da, e PUTIN pentru mine pentru ca eu alta cale nu am cunoscut. Cand era tati meu drag era totul absolut PERFECT, insa chiar daca a plecat si-I simt lipsa in fiecare minut al vietii mele, si am ramas cu mama, chiar de ma mai cert cu ea suntem o FAMILIE ADEVARATA, COMPLETA. Ce inseamna asta pentru mine ? Sa fim acolo una langa alta cand este cazul, sa fiu sigura ca orice as face, orice s-ar intampla este ALATURI DE MINE. Spre fericirea mea am aceasta certitudine :)


duminică, 1 aprilie 2012

Iubirea-i demon necrutator


Inca incerci sa te feresti de demonii iubirii… este o lupta apriga in trei ,intre  tine , creier si inima. O sa razbati chiar daca asta inseamna sa-ti inchizi inima pe vecie. Nu o sa ai absolut nici un regret. Nu vrei sa fii iar sclava acelui demon care te umileste de fiecare data cand ajunge sa te stapaneasca. Pentru tine asta-I iubirea. Un diavol insetat de iubiri bolnave, care se hraneste cu slabiciunile inimii. Paseste pe aripi de intuneric, te amageste aratandu-ti lumea prin ochii iubirii  pentru o perioada scurta, ca mai apoi sa te arunce in groapa neputintei si a disperarii. Este crud ce se intampla acolo. Doresti sa ai parte de durere fizica, caci nimic nu se compara cu ranile inimii. Degeaba te zbati, asteptarea-I chnuitoare… mai ales cand te taraste pe un drum intunecat, fara sfarsit, oferindu-ti sperante desarte… Nu ai scapare…umbrele intunericului sunt in urma ta… uneori nici nu stii de ce mai fugi…oricum ti-au ruinat sufletul, iar fara el traim in zadar ! Alege sa-ti fereci inima cu un lacat, sa nu mai lasi pe NIMENI acolo.
Fanteziile unei visatoare !!!

miercuri, 21 martie 2012

Mereu copil !


Si nu imi spune ca sunt femeie ca inca nu sunt. Consider ca sunt doar o adolescenta nebunatica cu chef de viata. O femeie este independenta, isi castiga banii pe propiile forte. O femeie adevarata nu depinde de absolut nimeni, iar eu inca sunt legata de parinti, ei ma intretin. Urasc sa mi se zica asta, caci e cea mai mare minciuna posibila.  Eu vreau sa fiu o copila, iar zambetul meu nu minte niciodata. Daca uneori ma ascund in spatele unui machiaj si o haina de adult, nu inseamna ca si sunt. Mie inca imi e teama sa infrunt viata cu adevarat si nu mi-e rusine sa recunosc cum fac atatea persoane ce se ascund si le este teama sa fie ei insusi pentru ca le pasa prea mult de ce crede lumea asta PROASTA. Sunt insa constienta ca oricat ma voi furisa pe langa adevarata viata, nu voi scapa din valtoarea ei, dar asta nu ma opreste sa alerg cat pot de departe. Prefer sa ma infrupt din micile placeri ale vietii prin ochii copilariei .  Refuz sa cresc. Lumea este  prea rea iar eu descoper pe zi ce trece ca sunt un om mult mai bun decat as fi crezut. Poate nu cred in iubire, in prietenie, in superstitii, in zeitati dar cred in realitate si in incredere, cred in sufletul meu. Asta e de ajuns , restu chiar nu conteaza.  Stiu ca asta nu va salva lumea, si nici nu incerc, dar macar ma va salva pe mine. Nu exista nimeni mai important decat mine, iar prin mine voi incerca sa-I ajut pe cei din jur CAT  POT.