Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta jigniri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta jigniri. Afișați toate postările

marți, 22 ianuarie 2013

Jigniri catre fostul ? Regrete ?




Unii au prea multe regrete . Sunt persoane ce isi regreta relatiile si iubirile. Cum asa , din moment ce ai invatat langa el sa iubesti. Cand il vedeai iti zburau numai fluturasi prin stomac, langa el ai simtit cum inima iti iesea din piept, iar cuvintele nu se mai adunau pe buzele tale de la atata emotie. Asa era de fiecare data. Acum regreti ? Frate, ce ma oftica oamenii carora le pare rau de timpul petrecut cu cel iubit odata. Ce tot atatea regrete ? Asta nu iti va mai schimba trecutul. Asta nu va face decat sa iti amarasca sufletul . I-ai daruti totul ? Si ce, a fost exact ce ti-ai dorit atunci, nu conteaza ca te-a condus inima sau mintea ! Trece timpul, uiti de el si incepi sa-l jignesti in toate felurile posibile cand iti amintesti: ,,Cum am putut sa fiu cu unu ca el, era un prost, nu degeaba se spune ca iubirea este oarba. Acum mi se pare si urat. Pt un cretin ca el am plans ? “ – si alte chestii de genu’ . Da fraiero, pt unul ca el...stii cum este, cine se aseamana se aduna. Ce urat este sa zici chestii din genu. Una este cand zici ca este un prost, sau alte sute de jigniri :)) ca v-ati certat, insa in clipele alea, in privirea ta se citeste de fapt un mare “TE IUBESC” , din suflet. !Adevarul este ca tu, fiind indragostita il vezi cu alti ochi, el este al naibii de perfect cu tot cu sutele lui de defecte atat de evidente, dar nu este cazul sa-l vorbesti de rau in fata prietenelor tale. Si nu este vorba doar de fete, ci si de baietii care sunt parasiti din diverse motive dupa care incep sa vorbeasca: ,,Bah aia era o tarfa penala ! " Astia nici macar baieti nu pot fi numiti, ascund in panataloni doar o puta mica. Nu improsca cu noroi ce nu poti intelege. Sau poate nu, sunt DOAR FRUSTARILE TALE care ies la iveala. Indiferent ce ar fi facut el/ea este la fel de bun ca tine... toti gresim. Da vina pe varsta, pe imaturitate, lipsa experientei, alcoolul,si alte scuze penibile, dar reale totusi.



Traiti FARA REGRETE !

marți, 8 februarie 2011

Uratule TE URASC !

I'm not insulting you. I'm just describing you.


-->Era iarna lui 2009, ma aflam pentru a treia oara in acel loc, erai beat muci si ai venit la mine, deh' eram noua si vroiai sa mai adaugi inca una pe lista ta de cuceriri, insa eu nu ti-am dat nici o importanta. Pentru mine reprezentai doar un RAHAT cu ochi, doar ambalajul era de calitate. Dansam noi, dar eu eram cu capul pe sus, de-abia daca te bagam in seama, nu ma atrageai cu absolut nimic. Mi-ai spus cum te numesti, dar nici numele nu ti l-am retinut, noroc ca il stia una din prietenele mele, ca esti genul de tip cunoscut de toata lumea, la fel si reputatia ta de baiat ,,bun", un Don Juan de mahala. Pacat scumpule, eu nu eram impresionata de aerul tau macho si duhoarea pe care o emanai de la nenumaratele tigari si paharele de alcol pe care le bagasei in sistemul tau. A doua zi oricum nu ti-ai amintit de mine, dar nici eu nu ti-am simtit lipsa.Tare mi-ar fi placut sa ramai un NIMIC pentru mine pana la final, ca sa nu mai trec prin ce-am trecut.

  Iulie 2010, iar apari langa mine, m-ai prins exact in momentul in care eram atat de fragila, ma simteam parasita si fara incredere in mine si in cei din jur. Te-am lasat sa te apropii....MARE GRESEALA...te-am lasat si a2a oara, iar a3a oara era deja prea tarziu caci ma indragostisem de tine...asta a fost o GRESEALA ENORMA ...Ti-ai jucat rolul dupa care ai parasit scena. Nu m-a deranjat asta pe cat m-a deranjat faptul ca din cand in cand mai reintrai in scena si reuseai sa ma zapacesti de cap,.Cand tu apareai eu imi reluam rolul de adolescenta cu inima franta.

Esti un IDIOT, m-ai vazut asa fragila, asa copila, nu puteai sa ma ignori, sa nu-mi faci rau ? Tie nu ti-a pasat, te-a durut exact in partea posterioara, si nici acolo, ai profitat de naivitatea si de sufletul meu inocent. TE URASC ENORM !!! Ai o fata, Doamne imi vine sa vomit pe ea, nici nu stiu ce mi-a placut la tine, m-am sters la cur cu tot ce ne-a legat. Esti asa urat, noroc ca te mai salveaza felul in care te imbraci, si parul tau BRUNET, atat de perfect cu sau fara freza... Ce te-as lasa oleaca chel, :)) si m-as pisa in gura aia a ta puturoasa. Esti de-a dreptul JALNIC, scumpule ! Sunt constienta ca merit ceva mult mai bun, toti din jur mi-au repetat asta pana cand intr-un sfarsit am reusit sa bag si eu asta la capatana. Credeam ca ei abereaza, dar tot timpul eu aberam, te-am iubit prea mult si DEGEABA..


Cu atitudinea aia a ta de baietel smecher...nu stiu cine te va mai suporta mult timp. Sincer, ACUM ma lasi RECE, te vad exact ca la INCEPUTUL INCEPUTURILOR !!! Pa-pa te pup !!!PUNCT...sper :-S



Scrisoare catre IMAGINATIA MEA !