Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta leapsa. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta leapsa. Afișați toate postările

luni, 23 iulie 2012

Leapsa

Am primit o leapsa de la  Dincolo de vise . Multumesc.
Poza am postat-o pe blog.


A.Spune 11 lucruri despre tine.

Am 20 de ani si sunt  din zona Moldovei. Ascult toate genurile de muzica, si nu am un artist/actor preferat anume. Ador marea caci consider ca e locul PERFECT pt o poveste de dragoste trecatoare insa si locul preferat pt distractie cu cei mai buni prieteni\:D/Sunt o petrecareata, o fire ciudata, copilaroasa, schimbatoare, nehotarata, sincera si ma adaptez usor. Sunt prietenoasa cu persoanele care imi plac, iar fata de restu sunt total indiferenta. Urasc ipocrizia si pupincurismul, si faptul ca par romantica doar pt ca am acest blog si nu sunt. Cred in iubirea adevarata, cred in cel predestinat insa uneori se gaseste mai greu. Mi-as dori sa vizitez Parisul alaturi de alesul inimi. Mi-ar placea sa gasesc o lampa cu un duh care indeplineste 3 dorinte :))

Nu stiu daca sunt 20, dar sunt suficiente ! La urma urmei cui ii pasa !

B. Raspunde la intrebarile celui care te-a nominalizat si formuleaza un nou set de intrebari pentru cei pe care ii nominalizezi.

Raspunsurile mele. 

            1.Primul lucru care iti trece prin minte
1.Sunt surprinsa ca mi-a fost transmisa aceasta leapsa de ,,Dincolo de vise".

            2. 3 lucruri care te scot din minti
2. Cicaleala, stresul, persoanele care cred ca mereu au dreptate

            3.3 lucruri care te calmeaza
3. Muzica, lacrimile, linistea naturii

            4. Ultimul film vazut
4. Confesiunile unei depenndente de shopping

            5. Ultima carte citita
5. Memoriile unei gheishe – recent

            6. Descrie-te in cateva cuvinte.
6. Vezi 20 de lucruri despre mine

            7. Blogul cel mai des vizitat de tine.
7.Poate nu este cel mai vizitat blog insa nu pierd nici o postare de-a ei, Suflet de tarfa !

            8. Crezi in dragostea adevarata ?
8. Da…insa uneori am indoieli, dar imi revine sentimentul urmatoarea zi.

            9. Tara / Orasul in care ti-ar placea sa mergi .
9. Spania, si orasul Paris,

            10. Ce te motiveaza sa scrii pe blog ?
10. Pofta de a asterne  sentimente, pareri, cuvinte. Poate credeti ca pot face asta si sa pastrez pt mine, insa trebuie sa stiu ca cineva a citit, nu conteaza ca este o persoana sau mai multe.

11. Cum ai descrie viata intr-un singur cuvant ?
11. Adolescenta 

Intrebarile mele ! 
1. Cati ani ai ?
2.Citesti des carti ? 
3. Cum iti place sa te distrezi ?
4. Ce crezi ca te defineste ca persoana ?
5. Unde/cum te vezi peste 15 ani ?
6. Culoare preferata ?
7. Mare sau munte ? 
8. Prietenia sau iubirea inainte de toate ? De ce ?
9. Un principiu la care nu ai renunta NICIODATA, indiferent ce se intampla .
10. Blogul tau e anonim sau ti-l stiu si cunoscutii ?
11. Ce parerea ai despre intrebarile mele ?
c.Nominalizeaza 11 persoane care sa realizeze aceste tag  :


Mergi la pagina lor si anunta-i :)
Nu da tag-ul inapoi :)

luni, 14 februarie 2011

JOC 2-LEAPSA !

Am gasit aceasta leapsa pe un blog. Care vrei luati-o si dati-o mai departe !
Daca as fi fost un anotimp … mi-ar fi placut sa fiu PRIMAVARA.
Daca as fi fost o luna … mi-ar fi placut sa fiu DECEMBRIE.
Daca as fi fost o zi a saptamanii … mi-ar fi placut sa fiu SAMBATA.
Daca as fi fost o parte a zilei … mi-ar fi placut sa fiu NOAPTEA.
Daca as fi fost un animal marin … mi-ar fi placut sa fiu STEA DE MARE..
Daca as fi fost un animal de uscat … mi-ar fi placut sa fiu LEOAICA.
Daca as fi fost o personalitate istorica … mi-ar fi placut sa fiu VLAD TEPES.
Daca as fi fost un personaj de fictiune … mi-ar fi placut sa fiu ANA.
Daca as fi fost o planeta … mi-ar fi placut sa fiu LUNA.
Daca as fi fost o directie … mi-ar fi placut sa fiu INAINTE.
Daca as fi fost un lichid … mi-ar fi placut sa fiu WHISKY.
Daca as fi fost un fel de mancare … mi-ar fi placut sa fiu PIZZA
Daca as fi fost o piatra semipretioasa /pretioasa … mi-ar fi placut sa fiu SMARALD
Daca as fi fost un metal … mi-ar fi placut sa fiu MERCUR
Daca as fi fost o pasare … mi-ar fi placut sa fiu LEBADA.
Daca as fi fost o planta … mi-ar fi placut sa fiu FLOARE DE COLT.
Daca as fi fost o stare a vremii … mi-ar fi placut sa fiu PLOAIE.
Daca as fi fost un instrument … mi-ar fi placut sa fiu HARPA.
Daca as fi fost o virtute … mi-ar fi placut sa fiu PRIETENIA.
Daca as fi fost un cântec … mi-ar fi placut sa fiu IF I WERE A BOY-BEYONCE.
Daca as fi fost un film … mi-ar fi placut sa fiu O CENUSAREASA MODERNA.
Daca as fi fost un oras … mi-ar fi placut sa fiu PARIS.
Daca as fi fost un gust … mi-ar fi placut sa fiu DULCE.
Daca as fi fost o aroma … mi-ar fi placut sa fiu aroma de CAPSUNI.
Daca as fi fost o culoare … mi-ar fi placut sa fiu ALB.
Daca as fi fost un material … mi-ar fi placut sa fiu MATASE.
Daca as fi fost (doar) o parte a corpului … mi-ar fi placut sa fiu BUSTUL.
Daca as fi fost un accesoriu … mi-ar fi placut sa fiu un MEDALION.
Daca as fi fost o expresie a fetei … mi-ar fi placut sa fiu fata aia de SURPINSA .
Daca as fi fost o materie scolara … mi-ar fi placut sa fiu ISTORIE.
Daca as fi fost un personaj de desene animate … mi-ar fi placut sa fiu CLOVER (SPIOANELE :)).
Daca as fi fost o forma geometrica … mi-ar fi placut sa fiu un HEXAGON.
Daca as fi fost un numar … mi-ar fi placut sa fiu 13.
Daca as fi fost o masina … mi-ar fi placut sa fiu o masina SPORT.
Daca as fi fost o carte … mi-ar fi placut sa fiu “Cum sa treci peste el ?".
Daca as fi fost o haina … mi-ar fi placut sa fiu o ROCHIE.

vineri, 4 februarie 2011

JOC .

 Jucati-va si voi ! E de pe un blog.

1.Luati cartea cea mai la indemana, deschideti la pagina 18 si scrieti aici al 4-lea rand
commun, de communiquer leurs peenses, leur experiences.

2. Fara sa verificati, cat e ora?
16:00

3. Verificati.
16:17

4. Cum sunteti imbracat?
pijamale: pantaloni de trening roz si o bluzita roz:))

5.Inainte de a raspunde la acest chestionar pe ce va uitati?
Citeam de pe un blog.

6. Ce zgomot auziti in afara celui al calculatorului?
Gajaitul bozelor :))

7. Cand ati iesit ultima data si ce ati facut cu ocazia respectiva?
Ieri la un suc, intr-o companie destul de ciudata :|:))

8. Ati visat ieri noapte?
Da. L-am visat pentru prima data  M. ,,sow special"=)) wtf ?:)):))

9. Cand ati ras ultima oara ?
Aseara cand incercam sa-l dezbracam pe unul la webcam=))

10. Ce aveti pe peretii incaperii in care sunteti?
O icoana.

11. Daca ati deveni multimilionar peste noapte, care ar fi primul lucru pe care l-ati cumpara?
Si mai multe haine :X :))

12. Care e ultimul film pe care l-ai vazut?
Anotimpul vrajitoarei.

13. Ai vazut ceva neobisnuit astazi?
Da.
14. Spuneti-ne ceva ce nu stim inca.
Telefonul meu saracu' e varza de la atatea lovituri, cel putin una pe zi :))

15. Care ar fi prenumele copilului dvs. daca ar fi vorba de o fetita? Dar de un baiat?
Dar crezi ca eu m-am gandit la puradei acuma...nu nene mai tarziu oleaca :))

16. V-ati gandit deja sa locuiti in strainatate?
Nu, dar daca aici nu voi gasi nimic bun de facut...

17. Ce ati dori ca D-zeu sa va spuna cand intrati pe Portile Raiului?
Nu ma intereseaza ce zice cat timp ma lasa sa trec de usa aia :))

18. Va place sa dansati?
Clar. DA.

19. George Bush?
Brad Pitt doar pentru ca nu-imi vine altul in minte acuma si trebuie sa dau un raspuns :-S

20. Care a fost ultima chestie pe care ati vazut-o la televizor?
Telenovela ,,Iubire si onoare"


1. Ciocolata preferata:
Poiana aerata

2. Ce tic aveti?
Imi rod unghiile, dar incerc sa ma las :D

3. Cand ati facut ultima data un om de zapada?
Iarna lui 2009 :((

4. Instrumentul preferat:
Chitara
5.Uitati-va in spate. Descrieti ce vedeti in maxim 15 cuvinte
O soba, 2 fotolii cu hainele mele aruncate pe ele si o floare.

6. Numiti un obiect inutil pe care nu va indurate sa il aruncati
Papuselele de cand eram mica.

7. Copil fiind, probabil va doreati sa schimbati lumea. Ce va impiedica acum?
Nu cred ca imi bateam capul cu asta, dar oricum ma consider prea mica ca sa schimb lumea asta imensa

8. Ati ras azi?
Inca nu, dar voi iesi in oras si sunt SIGURA ca voi rade, asa se intampla MEREU :))

9. E vreun tablou in camera?
Da, o icoana si tabloul cu tati :D

10. De ce v-a fost teama azi?
Nu simt nici un fel de teama azi.