Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

duminică, 7 octombrie 2012

Portretul cocalarului si pitipoancei din zilele noastre.

Pozele sunt luate de pe siteuri gen cocalari.com.
Azi m-am gandit sa scriu despre printesele si barosanii cocalari din tara. Ideea si inspiratia mi-a venit scriind tot o alta postare despre barbatii frumosi si nesiguri pe care o voi posta altadata.


Cocalarul tipic romanesc zarit la orice colt de strada: un pachet de muschi – asta desigur dupa ce isi petrece jumatate din viata la sala; maieu/tricou mulat; accesorii care ies in evidenta; hainele desigur cu firma’ la vedere; privirea aroganta, nasu pe sus; si mers corespunzator speciei: ca si cum ar fi strada lu’ tacsu  =))Are calitati deosebite, o stima de sine ridicata <bestie sexy...RoaoaR !!! > si umbla in haita cate doi, trei cand e vorba de afaceri, avand tot felul combinatii si jmecherii pa' sistem, sa mor de va mint ! :))  Pt ca dispun de toate aceste calitati exceptionale cocalarul este invidia la toate neamurile, au instinct criminal dorind moarte la toti dusmanii lor.

O alta caracteristica care ii deosebeste de restul este  vocabularul restrans, face de rusine limba romana; este agramat, cu un scris specific, adaugand diverse consoane cuvintelor(ex:fetele sunt mijto),  si foloseste apelative de cacat cu care se adreseaza sexului feminin: “papusha”, “gajica”, "pisi", "printesa", iar cei mai indrazneti "pasarica", "pizda" .  

Abordeaza pipitele folosind replici expirate. Saraci in creativitatea recurg  la replici extraordinar de penibile de pe net:  “ Tactu' e cumva terorist ? Pt ca tu esti o bomba :> Sa cazi nu alta...de ras !  Sa nu uitam de ceva foarte important: masina bengoasa (sau poate nu ) – aceasta fiind un accesoriu important cu care isi arata adevarata valoare cand dau sute de ture prin centru  cu geamurile deschise, iar pe sistem clasicul rege al manelelor, Guta, suna maxim in difuzor.  Desigur masina este un accesoriu pt specia cocalarilor de rasa  =)) Nu conteaza ca poate fac rate la banca ca sa-si cumpere benzina, cine mai e ca ei ?? :)) Smecherieee !!! Cei mai nefericiti,  paria rasei cocalaresti asculta muzica la telefon in timp ce-si etaleaza farmecul in zonele cu risc mare de domnisoare (mall-uri, zona centrala, parcuri etc )

Pe facebook il gasesti in poze facute mai mult in prezenta verzisorilor, sau a masinii vecinului laudandu-se ca si cum ar fi a lui. Adora sa isi etaleze muschii, dovada vie a firii lor sportive. Unii din ei au si un look aparte, fel de fel de freze: vopsiti sau rasi intr-o parte, depinde de stilul fiecaruia.

 Eee si cine se pot simti atrase de asa masculi autentinci :X , in afara de cantareata Rubi care isi doreste un SUPERCOCALAR:, ,,un superman, charismatic, fantastic, criminal, un heartbreaker, body inspecto ", pitipoancele.  

La noi in tara aceasta rasa este foarte evoluata fiind prezenta la orice colt de strada, in special malluri si cluburi. Fete fashion, prezinta un interes deosebit pt accesoriile si hainele stralucitoare, dar si culori stridente, au slabiciune pt roz. Desi le plac hainele prefera sa abordeze un stil lejer, haine cat mai scurte, cat sa nu acopere bucile apetisante, si un decolteu vulgar. Este si normal, trebuie sa arate lumii ce suflet mare au ;;) . Parul lasat pe spate, tocul elegant, fustita mini cat sa acopere bichinii si un kilogram de machiaj. Au o atractie deosebita pt machiajul cat mai extravagant. si accesorii fara numar. Majoritatea ajung sa para sperietori de ciori. Se considera mari dive, regine adevarate si originale. Ca si cocalarii, au un respect de sine ridicat fiind ,,invidia la toate zdrentele". Sunt o specie prietenoasa, iubitoare, asta remarcandu-se din modul in care se adreseaza prietenelor: "yubytha, ,,papusha" etc "  Materialiste din fire acorda foarte mare importanta masinilor barbatilor, au mari cunosinte in acest domeniu, singurul de-altfel,  caci este una din principalele caracteristici dupa care isi aleg alesul inimii. 

Pe retele de socializare sunt foarte usor de remarcat: poze cat mai modificate, in fata oglinzii, imbracate sumar, bot clasic de ratusca beata, si optional pe fundal pozei un citata gen ,,.•[O faţă de [PRINŢESA] !/ Un corp [INDECENT] ! Si un stilou`. Să mă induci în [TESTAMENT]!:>  "  

Din pacate aceasta specie incepe sa domine, iar lumea o sa ajunga din ce in ce mai IGNORANTA. In loc sa evolueze ei o iau in jos.. se pare ca le place jos, jos jos :)) . Asta este viitorul copiilor nostrii. Oricat vom incerca sa-i protejam, va fi inevitabil sa nu fie afectati. Sunt predispusi la mult prea multi factori sociali care vor influenta in mod NEGATIV noile generatii ... mi-e mila !!!


Care este parerea ta despre aceasta specie si de impactul pe care il vor avea asupra viitoarelor generatii ? :))


luni, 1 octombrie 2012

Relatii perfecte ??? Sau NU !



,,Ce frumosi sunt impreuna...si se inteleg asa bine... „

Chestii de genu iti vin in gand cand vezi pe strada sau in poze cupluri fericite ce sunt impreuna de ani buni. Realitatea insa-i alta... nu vreau sa generalizez, dar asa e in majoritatea relatiilor de genu.

Sunt uimita cand vad relatii de ani care par perfecte...iar asta-i doar in aparenta ! :| Mare pacat sa-ti pierzi timp pretios cu astfel de persoane...prea trist :| Nu inteleg de ce nu renunta niciunul.... cu ce ajuta asta cand unul din ei inseala, mint sau se comporta aiurea. Mai bine singura decat sa te consumi pt o relatie de genu' ce mananca cu pofta din tine. Asta pana intr-o zi indepartata cand te trezesti la final si simti ca numai poti, dar este prea tarziu... Anii deja ti-au secat o mare parte a tineretii :|

Sa nu credeti ca doar baietii sau fetele fac chestii aiurea.... ambele sexe sunt la fel.... curve si fustagii.... Au dreptate baietii ca au asa o parere urata despre fete, insa si fetele au dreptate. Niciun sex nu inseala mai mult. Este egalitate.   Si intotdeauna mi-e mila de celalalt care iubeste sincer si saracu/saraca n-are habar...

Bine, bine...unii stiu sa se ascunda dar ce faci cu PROSTII/PROASTELE care se lasa prostiti pe fata  ???Doamne ce oameni... imi vine sa-i scuip in fata. Mi-e sila frate de prostia unora .

Uneori chestiile de genu ma sperie... nu-mi doresc asa ceva NICIODATA... de fiecare data cand fac un pas inainte observ foarte multe chestii si ma face devin atat de indiferenta... Chiar imi e bine asa momentan. Doamne apara-ma si pazeste-ma ! :| :))


Tu ce crezi despre acest gen de relatii ? Ce ii tine impreuna ? Obisnuinta ?sau ce ?

sâmbătă, 1 septembrie 2012

September welcome ! Or not ???


Septembrie si-a intrat in drepturi official. Presimt ca va fi un septembrie bogat in nemultumiri,temeri, frustari si lacrimi. Atat de mult imi doresc sa ma insel. Nici anul trecut n-a fost prea primitor cu mine, desi au existat si momente placute. Nu stiu de ce dar ma uraste, iar eu continui sa il iubesc. Ii ador ploaia, peisajele care se nasc in aceasta perioada, si ma atrag culorile in care isi face simtita prezenta.. Eu nu o acuz si nu o consider o criminala ca ceilalti. Nu omoara natura, doar o prezinta si in alte ipostaze,ii ofera viata dintr-un alt unghi. Fiecare anotimp are o indeletnicire, fiecare anotimp este frumos in felul lui si de multe ori anunta un nou inceput. Depinde de noi daca va fii pe placul nostru...nimeni nu a zis ca orice inceput trebuie sa fie placut...

Voi ce asteptari aveti in aceasta perioada ??? Va place toamna, ca anotimp ?

vineri, 24 august 2012

Lucrurile simple aduc bucurii ♥


Lucrurile marunte fac diferenta ,si ofera putina culoare acestei vieti in care traim inconjurati de multi oameni falsi,  chestii simple ca zambetul unui copil, un vant rece sau umbra unui copac intr-o zi torida de vara, o imbratisare, un prieten fericit, o floare, un sarut furat pe neasteptate, diminetile in care te trezesti mai binedispusa ca niciodata si n-ai nici un motiv, un rasarit pe malul marii , un batranel simpatic care isi plimba nepotelul, un tatic implinit care-si face avion copilasul :)) , frumusetea si bogatia naturii, cand te prostesti cu cei mai buni prieteni si razi din orice, cand il vezi pe el si-ti zboara fluturasii in stomac, chiar si ploaia-i minunata insa doar cand n-ai motive sa fii trist caci exista riscul sa te deprime (hihihi ! in ultimul an numai ma binedispus - ce noroc pe mine ), cand fredonez melodiii prin casa si ma simt ca o vedeta pe scena, niste cuvinte rostite din suflet, fotografiile vechi, un catelus care te priveste cu ochii lui umezi si blanzi, iar codita jucausa nu-i sta locului o clipa <3, imaginea unor copilasi ce se joaca in fata blocului amintindu-mi  de cea mai IMPLINITA copilarie care am avut-o, si nu in ultimu rand momentele in care cad intr-o stare de visare continua, cu ochii deschisi <3. Ador toate acestea, ele imi fac ziua mai frumoasa si viata mai implinita <3 Sunt mandra de mine ca pot sa-mi gasesc fericirea in astfel de lucruri, care inseamna ENORM pt sufletul meu. Datorita lor port soarele in suflet si zambesc indiferent de vremurile care m-au bantuit si or sa ma mai bantuie ! Datorita lor pot trece mai usor peste incercarile la care ma supune viata !

luni, 6 august 2012

Tu...noi :X



Reprezinti motivul acestor cuvinte.
Esti ceea ce vreau sa fiu….  ADOR ceea ce sunt in preajma ta …
Azi , maine, pt totdeauna …cu tine sunt TOTUL.
Cu tine timpul capata sens….  Si uit de toate temerile mele...
Traim pt noi.
Ma incanta ce se intampla in inima mea.. 
Imi decorez trupul cu mangaierile tale blanzi si sarutarile pasionale.
Ma hranesc cu noi ...este  o placere sa ma dau batuta in fata acestei iubiri ce imi face zilele mai placute si mai emotionante.
Plina de iubire te astept in acelasi parc in care privirile ni s-au incrucisat prima data, iar bratele tale au devenit adapostul meu .

duminică, 5 august 2012

Extra photoshop si importanta detaliilor


De ce fetele aleg kilogramele de photoshop in pozele pe care le publica ? Este asa cruda realitatea ?:| Unele fac ABUZ de acest drept  si chiar incep sa creada ca arata ca in poze :)))

Probabil ca unele sunt si complexate si vor sa se simta frumoase macar in lumea virtuala, frumusetea si increderea lor depinzand de un nr de like-uri. Ce trist ! Fetelor sunteti MULT mai frumoase naturale. Eu una nici cu machiajul in exces nu prea sunt, de n ori am iesit pe strada fara pic de machiaj, si nu’s deloc cea mai draguta, dar  ma simt mai comod asa.

 Inteleg ai cateva poze modificate, da toate frate ???   Si eu sa zicem din 50 de fotografii MAXIM 10 sunt mai modifICATE, insa am si poze in care sunt foarte naturala pt ca mie imi place ca lumea sa vada si cum sunt eu in realitate. Nu vreau sa zica nimeni ca arat mai bine in poze. Frumusica, mai putin frumusica  aia sunt daca ajungi vreodata sa te trezesti dimineata langa mine... nu incerc sa deformez realitatea, desi orice poze ne-am pune parca tot nu aratam la fel de bine ca pe strada. In general fetele sunt mai fotogenice, iar  baietii nu prea, si-n viata reala arata mult mai bine.

Unii spun ca nu existe fete urate si frumoase, dar nu cred aceasta chestie. Sunt sigura ca nu ar sta cu o persoana care sa nu-i placa si fizic...nu neaparat acum sa fie mare atractie, sa fie cat de cat ok. (sunt FOARTE importante si altele, dar nu vreau sa intru in detalii-  poate intr-o alta postare). Desigur toate astea pot trece aproape neobservate daca te ingrijesti si-ti alegi niste haine care sa te avantajeze. Eu una recunosc nu imi acord timpul necesar. Pt ca eu nu sunt atenta la detalii am impresia ca nici ceilalti nu sunt, desi undeva in adancul inimii :))) sunt constienta ca exista persoane carora nu le scapa NIMIC, insa incerc sa ignor asta. Uneori urasc sa stau in preajma lor...  unele din prietenele mele sunt atat de atente la detaliii si sunt prea perfectioniste. fiecare fir de par conteaza cum si und se aseaza. Eu mereu zic ”lasa, merge si asa, de abia se vede  ” etc . Nici chestiile evidente nu le observ . Detaliile acestea fac diferenta...stiu, dar mi se pare asa superficiale aceste lucruri. Chiar imi pare bine ca nu observ defectele fizice la cei din jurul meu. ;))

In concluzie mai usor cu photoshopul/pozele profesioniste pt a nu lasa impresii false si atentie cu detaliile…ele fac diferenta, dar nu exagerati . ;))

Cat de importante sunt detaliile pt voi ? Si cum priviti ,,photoshopat-ul "???


miercuri, 1 august 2012

Prima iubire .



                 Hai sa ne imbatam iarasi cu aroma clipelor de iulie, cand privirile noastre s-au intalnit  pt prima oara, si inima ne-a luat-o razna. Era o adevarata nebunie in sufletul nostru. Picaturi de iubire ne atinsesera sufletele dornice de un nou inceput. Tot in acea seara buzele noastre s-au impreunat...gasise perfectiunea… Ne simteam invincibili de fiecare data cand ne regaseam unul in bratele celuilalt. Fiecare revedere imi dadea aripi, era mai intensa,  din ce in ce mai bogata in emotii stranii,  si simteam fiori straini ce nu-i cunoscusem pana sa te-ntalnesc pe tine,,baiatul cu buze de foc si ochi negri, fiu al noptii…
                 Mai tarziu…mult mai tarziu mi-am dat seama ca toate aceste simtome se regaseau intr-un cuvant foarte simplu: DRAGOSTEA.  Nu aveam nevoie de motive, ne lasam condusi de iubire, inima simtea cel mai bine  toate cuvintele ce nu reuseam sa le rostim. Iti mai amintesti cand ne ascundeam sub stele-n noapte ? Nici unul din noi n-ar fi crezut ca povestea noastra avea sa se sfarseasca in cele din urma .
                 Timpul vindeca asa se spune… cu mult timp in urma credeam ca asta-I doar un cliseu ieftin insa mai tarziu am realizat ca totul are un sens, la fel si aceasta vorba. Oamenii vin si pleaca… insa din fiecare poveste indiferent cat de durereoasa pare pe moment invatam ceva ce ne va ajuta in viitor enorm….daca nu au ramas inseamna ca doar asta le era menirea ... Si-am invatat destule ... :)

Fanteziile unei visatoare !