Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

duminică, 15 ianuarie 2012

Parea atat de real...


Azi tac. Azi nu vreau sa vorbesc despre ceea ce simt caci oricum unii stiu mai bine ca oricine care-I starea mea. Am avut un vis….un vis frumos, dar visele se sfarsesc INTOTDEAUNA cand rasare soarele. Nu neg. M-am bucurat  pana-n ultima clipa. Azi nu-mi mai pasa. Nici de tine, nici de ei.

L-am revazut dupa atata timp. N-as fi vrut sa plece. N-as fi vrut sa-I mai dau drumul nicodata. As fi vrut sa ramana captiv in visul meu sublim. Intr-un final te-ai imbracat in sufletu-mi chinuit de tine si-ai plecat fara sa te uiti in urma. Mi-ai zis doar ca o sa te mai vad. O minciuna frumoasa, care ma facut sa-ti dau drumul, desi n-am crezut-o….Acum mintea-mi zboara la visul ce l-am avut…parea atat de real….

sâmbătă, 14 ianuarie 2012

Multe de scris...


Atat de multe de scris...atat de multe de zis...ia-o usor ! Citeste-ma si crezi ce vrei. Vor fi doar povesti, sentimente, fantezii, intamplari petrecute sau care se vor intampla in viitorul apropiat sau indepartat, poate mie…poate tie. Scrie tot ce iti doresti. Nu iti doresti sa faci poezie sau arta, vrei doar sa asterni niste simple cuvinte…unele scrise cu bucati rupte din  inima ! Asta-i terapie curata pentru unii din noi !

Inca te astept...


Nu te cunosc inca, dar stiu ca imi esti predestinat… ca acolo undeva si tu m-astepti. Stiu si unde ne vom intalni. Pe malul marii. Nu va fi dragoste la prima  vedere, dar tu cu felul tau minunat de-a fi ma vei face sa te iubesc. Iubirea noastra va fi magica si-o sa construim in timp. Tot ce-I in jurul nostru va radia de fericire, nu doar noi ne vom bucura de iubirea noastra unica si intensa. Va fi mai bine ca-n filme si-n povesti.

Pana apari o sa-mi pastez aceasta iubire-n suflet… 

vineri, 13 ianuarie 2012

Purtati de dorinte...

11 ian 2011 

Nu vreau sa ma minti spundu-mi ca ma iubesti... mai bine taci….doar daruieste-mi o noaptea nebuna, doar a noastra. Vom fi sclavii pasiunii ce zace-n noi. Cand se lasa intunericul ma vei urca la stele pana ce soarele va rasari, doar tu si cu mine.

Nu o sa-ti zic nici eu ca te iubesc... nu pot, nu-mi sta in fire sa rostesc aceste cuvinte pline de insemnatate chiar de le simt…sunt rece-n vorbe, si calda-n gesturi. Stii asta mai bine ca oricine. Doar tie ti-am zis te urasc in timp ce buzele mele frematau dupa dulceata buzelor tale -aveau  gust de struguri verzi - iar trupul ardea de dorinta… ai simtit si tu asta. N-am putut sa te mint.

Dar cine a zis ca avem nevoie de cuvinte pt ceea ce urmeaza ? Dorinta va fi singura care ne va calauzi in faptele noastre. In acest joc nu exista nicio regula. O faci cum vrei, cum simti !



                                                  End of story.
Fanteziile unei visatoare

joi, 12 ianuarie 2012

Da-mi iubire sa pot trai... :)


Insufla-mi viata cu aerul tau curtenitor. si sange-n vene. Hai sa fugim in lumea larga sa ne amagim cu soapte fierbinti in aceasta iarna tarzie.

Insufla-mi aer in piept sa pot respira. Lasa-ma sa gust aroma buzelor tale,iar tu vei gusta pentru prima oara din gingasia trupului meu pur.. Da-mi viata sa ma poti avea, indulceste-mi  sufletul amar cu al  tau sarut. Iubeste-ma azi, iubeste-ma maine si-n fiecare noapte a vietii noastre impreuna…pana ce din simpli pamanteni aducatori de dragoste, vom deveni ingeri in ceruri, zei ai iubiri in viata de dincolo…

Pana ce asta se va intampla da-mi praf de stele sa ne costruim vite marete…da-mi lumina noptii sa ne vegheze, iar mantia intunericului va pastra misterul iubirii noastre vesnice… Totul va bine…mereu este bine cand ne adapostim unul in bratele celuilalt si uitam de restul lumii….



                                                  End of story.
Fanteziile unei visatoare

miercuri, 11 ianuarie 2012

Zeita dorintelor tale !

Oh’ si-am vazut de atatea ori cum se aprindea….cum isi unduia trupul in flacari numai sa ma sarute. Era divina, dar in acelasi timp ma nedumarea. Parea atat de timida, ii era atat de teama sa se apropie, dar in fond nu era decat o felina salbatica. M-a surprins profund. Inca nu stiu ce sa cred. Inca nu stiu daca iubesc copilul zvapaiat si plin de viata, sau femeia acea plina de pasiune...o pasiune ce da dependenta…Stie sa ma domine, dar ador cand se lasa stapanita de mine. Stiu  ca n-as reusi asta, daca ea nu si-ar dori..Este o femeie completa. Nu am mai intalnit asa ceva. Poate e scapata de pe Marte, dar n-am facut nimic s-o merit. Ii multumesc Lui ca mi-a scos-o cale. Si ma iubeste atat de mult. Trup si suflet . E doar a mea. Si-ar da si viata pentru mine. Sunt chiar flatat, si oricum pentru o zeita nu exista moarte. Zeita dorintelor mele !



                                                  End of story.
Fanteziile unei visatoare

miercuri, 4 ianuarie 2012

Miercurea in fotografii 1.


Scumpule, te astept...sincer nu stiu daca are  rost sa mai vii dupa ora patru...eventual sa-mi faci mie o placere.  :)) Oh femeile astea...trebuie sa iti fie frica de ele. Daca am respecta aceasta regula oare cati barbati ar muri impuscati pe noapte ? ;))