Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
miercuri, 28 noiembrie 2012
duminică, 18 noiembrie 2012
Schimb de priviri... :>
Fanteziile unei visatoare ! Ah’ avea privirea aia seducatoare, care-ti face pulsul sa creasca, si-ti fura mintile.... Te innebuneste ! Imi doream sa-l prind salbatic de par , sa ma desfat cu mainele pe trupul lui incredibil de perfect, apoi sa-mi infing unghiile in carnea lui. Trupul cersea mangaierea blanda a palmelor lui pe pielea mea. Trezise in mine pasiuni nebune ce doreau sa fie dezlantuite . Imi simteam trupul cuprins de o mie de fiori ascunsi, parca de-abia treziti dupa un somn lung. Voiam sa fiu sub dominatia lui. Fantezia-i incediara... Nu credeam ca un strain ar fi putut sa imi taie respiratia cu un zambet, si sa-mi trezeasca toate simturile. Intre noi se nascuse o chimie puternica, ce n-ar fi putut fi contestata de nimeni si nimic in lumea asta !
Ne intelegeam atat de bine prin zambete, si flirturi nevinovate din priviri. Ne-am zis atat de multe.... parca ne-am cunoaste de o viata intreaga. Nici nu-si imagina ce fel de ganduri se ascundeau in mintea mea... Dupa un schimb indelungat de priviri indiscrete, brusc, se indrepta catre mine. Nu scoate niciun cuvant si ma saruta ca si cum ar fi fost sfarsitul lumii, cum nimeni nu a mai facut-o pana in acel moment. Pasiunea crestea delicios intre noi, cand, dintr-odata se opreste. Cu mainile-mi ridica capul usor, ma priveste patrunzator, si imi sopteste aplecandu-se catre urechea mea:
- Pacat, ti-am gustat buzele, sunt buze arse de dor... Poate altadata ne vom revedea. Mi-a facut o deosebita placere sa vorbim asa prin zambete, fara cuvinte. A fost atat de graitor, incat imi doresc sa te cunosc mai bine, insa cand vei fi pregatita si tu.
Imi intoarce repede spatele, fara sa mai am timp sa ma justific. N-am putut sa-l opresc. Ma blocasem. La naiba ! Avea dreptate ! Il privesc cum se indeparteaza... Cu fiecare pas ce-l facea ma trezeam la realitate. Inima mi se facea tot mai mica, si-mi apar in minte tot mai multe imagini cu iluzia. Imi este tatuat in suflet si-n gand, insa pentru cateva minute am reusit sa uit complet de el, si asta mi se parea o realizare extraordinara.
I-am citit pe chip dezamagirea. .. El se intorsese la aceeasi masa, langa prietenii lui. Din cand in cand mai arunca cate o privire, urmata de un oftat adanc...
Etichete:
fantezie
joi, 8 noiembrie 2012
Moldova-i tara mea !
UNEORI imi lipseste Bv-ul, si oamenii de acolo.... din UNELE puncte de vedere. La urma urmei tot moldovenii au sufletul mare, oameni caldurosi, indiferent cat de rau sunt vazuti in restul tarii. Respir aer de Moldova si sunt mandra de asta ! Oameni primitori ca aici numai gasesti niciunde. Poate ca suntem mai saraci si 70 la suta din rude sunt in strainatate, poate ca nu avem strazile toate asfaltate, poate ca misuna rromii la orice colt de strada, poate ca exista riscul sa fi inhatat de un caine maidanez oricand, spre deosebire de alte parti, dar aici vei gasi cei mai frumosi oameni, cu sufletul deschis, primitori, DARNICI, dar si AL DRACULUI DACA TE PUI CU EI. :) Sa nu cumva sa intrii in gura unei moldovence furioase ca te ia mama naibii, si-ti fi dorit sa nu te fii nascut <3
Tu ce crezi despre ei ? Te rog sa te abtii din comentarii daca vrei sa folosesti un limbaj vulgar .
Moldovenii aunt renumiti ca stiu sa se distreze cel mai bine dintre romani, din foarte multe puncte de vedere, bucataria moldoveneasca traditonala este una din cele mai bune, la fel si vinul din Vrancea care merita gustat si (re)gustat de N ori. Cand mai spui Moldova te gandesti si la fete frumoase, dar si baieti. Ce-i drept, ca la NOI nu-i NICAIERI si am vazut asta cu propii ochi. Moldoveanul are ceva aparte care-l distinge de restu, si nu ma refer la nesimtirea specifica sau la accent. :))E mai infipt, are caracter puternic,direct, fire vesela si credincios, tine la traditii, din mosi stramosi.
Alceva reprezentativ moldovenesc ? Ne place mancarea frate, mai mult decat altii, punem mare pret pe asa ceva, in special painea. Pe unde am mai umblat eu paine mai putina, nu si noi. Folosim si la cartofi si CICA acolo nu se mananca asa ceva. Mie una mi se pare imposibil !:)) Nimic n-are gust fara paine, exceptand pizza, pastele si supa - sper ca n-am uitat nimic )
Noua nu prea ne plac afurisitii de bozgori. Om fi noi rasisti da pana mea ii uram din tot sufletul. Prea se cred la ei in Ungaria. Cand ii mai si auzi ca Transilvania le apartine, iti vine sa-i vezi morti, duca-se dracului ! Prosti de bubuie, nu cunosc nici istoria tarii... Ca tot vorbim de istorie, Moldova este recunoscuta pt faptul ca a avut cei mai bravi conducatori si cele mai aprige lupte...cine cunoaste istoria stie exact la ce ma refer.
In concluzie, ma simt bucuroasa ca m-am nascut aici, mi se potriveste “rolul”, si nu voi renunta niciodata la dulcele grai moldovinesc indiferent unde ma voi afla. Recunosc ca mi-am dorit asta cat am fost departe, insa a fost o mare greseala.
Ma simt atat de bine in sanul Moldovei, cum nu m-am simtit nicaieri niciunde !
Ca la Moldova nu-i NICAIERI !
Tu ce crezi despre ei ? Te rog sa te abtii din comentarii daca vrei sa folosesti un limbaj vulgar .
luni, 5 noiembrie 2012
Let it go and keep living your life.
Unele persoane sunt imposibil de uitat...fie ca sunt prieteni sau iubiri mai vechi ! Timpul nu va sterge niciodata amintirille. Nimeni nu va putea sa faca sa-ti dispara aroma clipelor demult apuse, desi uneori ti-ai dori asta. Si inveti cate o lectie din fiecare plecare brusca. Inceputul doare...doare cu fiecare celula, pana in profunzime !!! Nopti nedormite, lacrimi varsate, ganduri aiurea, frustare
pe viata si oameni, pierderea increderii in tine si-n cei din jur si o mie de intrebari fara raspuns ce iti macina mintea. Trece o perioada lunga, sau scurta, depinde de fiecare si incepi sa te obisnuiesti cu lipsa ei/lui.
Va mai intalniti pe strada uneori, iar intre voi nu ramane loc decat de un "salut" si poate un "ce faci ?" scurt, superficial... Cu amaraciune in suflet incepi sa te intrebi IAR oare de ce s-a destramat prietenia sau relatia respectiva. Nu gasesti niciun motiv sa fi fost vinovat cu ceva insa pe tine tot te urmareste sentimentul de vinovatie... te intrebi daca el/ea chiar o fi reusit sa uite toate momentele petrecute,tot ce v-a legat odata, insa iar NU primesti raspunsuri. Cu un mic gol in suflet iti continui drumul... n-ai incotro...
Si viata merge INAINTE. Inveti sa te bucuri de ea si fara respectivele persoane. La un moment dat apar alte persoane, alte iubiri, alte prietenii in inima ta, insa locul acela MEREU va fi gol, indiferent ca cei de acum poate sunt mai buni...
Tu ai patit chestii de genu' ? Cum te-ai simtit atunci ? Cum ai vazut oamenii dupa asta? Ce s-a schimbat ?
Tu ai patit chestii de genu' ? Cum te-ai simtit atunci ? Cum ai vazut oamenii dupa asta? Ce s-a schimbat ?
marți, 16 octombrie 2012
Baietii hot- nesiguri
Ma simt flatata cand un baiat cu care nu credeam niciodata ca o sa am de-a face intra in vorba cu mine din diverse motive. Ii vedeam pe strada si mi se pareau WOW, fizic vorbind (trebuie sa mentionez ca in oras la mine sunt cateva piese de calitate)Pareau asa siguri pe ei, asa barbatii, ca si cum ar avea lumea la picioare, erau pe un piedestal. Se pare ca frumusetea nu iti aduce de multe ori si incredere in propia persoana Cand am inceput sa port discutii cu ei mi-am dat seama ca sunt niste oameni ca oricare altii cu sentimente, frustari, temeri si sperante, sunt asa cum nu mi-am imaginat. Ce-i drept am dat si de baieti hot, dar nu prea erau inzestrati sus . Si de aia am fost surprinsa. NAIVA DE MINE, nu ar fi trebuit :)) !
Multi din ei m-au impresionat intr-un mod pozitiv altii nu. Nu va faceti griji, sunt prea ocupata sa ma agat de o iluzie ca sa am sentimente pentru ei, indiferent cat par deperfecti prin felul lor imperfect...
Imi placeau cand ii vedeam de la distanta, insa cand am inceput sa vorbesc cu ei s-a destramat povestea cu barbatul sigur, mi se pareau chiar banali, desi sunt constienta ca toate astea sunt normale . Si sa va povestesc o faza cand am iesit la intalnire cu unul din ei, ca amici desigur, Eram oarecum bucuroasa ca vai tipul acela la care ma mai holbam eu si prietenele mele se bagase in seama cu mine, imi aflase si numarul de telefon., ma simteam o norocoasa...o prostie de-a fetelor :)))
Il cunosc mai bine, tipul un dragut, foarte direct si de treaba. Parea un fitos cand il vedeam pe strada. Imi spune el la un momendat, foarte sincer de altfel ca el nu credea ca o sa iasa vreodata cu mine. Eu frate ce sa mai zic atunci... nimic, insa am ramas masca. Mi-am ascuns suprinderea si am zambit, insa in gandul meu “daca-ai stii tu ca asta credeam si eu, tu care nu ar fi trebuit sa nu ai nici o temere ca vei fi refuzat cand abordezi o fata :)) “ Si totusi m-a ales pe mine, iar eu l-am refuzat. Poate credeti ca ma simteam bine din moment ce i-am dat cu flit, insa nuuu, din contra ma simteam si mai naspa. Cum dracu mah ? Arata bine si pastreaza si ceva de calitate la capatana, iar eu ce fac ? Ma doare undeva de toate astea. Si de ce ? Stim cu toti ca iubirea mea pt altul era singurul obstacol.Nu-mi pasa de ceea isi dorea el. Nu eram/sunt normala.
Si cu toate astea n-am simtit adevarata implinire langa nici unul din acesti tipi. Eu sunt cu fluturasii si emotiile cand imi place cineva, imi dau seama de asta daca indeplinesc semnele :)) . Si leg doar prietenii de moment, si frang sperante:)) Scuze, nu vreau sa par aroganta, dar asa este. Allti au continuat sa lupte in zadar pana intr-un punct, poate pt ca chiar ma placeau sau doar ma vedeau o provocare, iar unii au renuntat devreme.
Cred ca ma surprind astfel de persoane cand apar in viata mea deoarece nu am destula incredere in mine si imi pare asa rau caci stiu ca increderea este una din cele mai IMPORTANTE calitati pentru a fi numita FEMEIE ADEVARATA, ce-i drept mie imi lipseste...eh si nu numai asta, dar asta este deja alta poveste despre care voi vorbi altadata... poate... :)
In concluzie fetelor sa nu va mai inselati, el poate parea perfect din punct de vedere fizic, insa in adancul sufletul ascunde complexe uriase, temeri si iubiri neimplinite, sunt oameni ca noi toti. Sunt atat de nesiguri multi (n-am zis toti). Ce sa mai zic ca mai exista si specia aia atat de aroganta si siguri pe ei incat te face sa vomiti. Nu au nici o problema in a si exprima dorintele, insa nu isi dau seama ca sunt incredibil de penibili, si n-au habar cum sa abordeze o fata !
duminică, 7 octombrie 2012
Portretul cocalarului si pitipoancei din zilele noastre.
| |
| Pozele sunt luate de pe siteuri gen cocalari.com. |
Cocalarul tipic romanesc zarit la orice colt de strada: un pachet de muschi – asta desigur dupa ce isi petrece jumatate din viata la sala; maieu/tricou mulat; accesorii care ies in evidenta; hainele desigur cu firma’ la vedere; privirea aroganta, nasu pe sus; si mers corespunzator speciei: ca si cum ar fi strada lu’ tacsu =))Are calitati deosebite, o stima de sine ridicata <bestie sexy...RoaoaR !!! > si umbla in haita cate doi, trei cand e vorba de afaceri, avand tot felul combinatii si jmecherii pa' sistem, sa mor de va mint ! :)) Pt ca dispun de toate aceste calitati exceptionale cocalarul este invidia la toate neamurile, au instinct criminal dorind moarte la toti dusmanii lor.
O alta caracteristica care ii deosebeste de restul este vocabularul restrans, face de rusine limba romana; este agramat, cu un scris specific, adaugand diverse consoane cuvintelor(ex:fetele sunt mijto), si foloseste apelative de cacat cu care se adreseaza sexului feminin: “papusha”, “gajica”, "pisi", "printesa", iar cei mai indrazneti "pasarica", "pizda" .
Abordeaza pipitele folosind replici expirate. Saraci in creativitatea recurg la replici extraordinar de penibile de pe net: “ Tactu' e cumva terorist ? Pt ca tu esti o bomba :> Sa cazi nu alta...de ras ! Sa nu uitam de ceva foarte important: masina bengoasa (sau poate nu ) – aceasta fiind un accesoriu important cu care isi arata adevarata valoare cand dau sute de ture prin centru cu geamurile deschise, iar pe sistem clasicul rege al manelelor, Guta, suna maxim in difuzor. Desigur masina este un accesoriu pt specia cocalarilor de rasa =)) Nu conteaza ca poate fac rate la banca ca sa-si cumpere benzina, cine mai e ca ei ?? :)) Smecherieee !!! Cei mai nefericiti, paria rasei cocalaresti asculta muzica la telefon in timp ce-si etaleaza farmecul in zonele cu risc mare de domnisoare (mall-uri, zona centrala, parcuri etc )
O alta caracteristica care ii deosebeste de restul este vocabularul restrans, face de rusine limba romana; este agramat, cu un scris specific, adaugand diverse consoane cuvintelor(ex:fetele sunt mijto), si foloseste apelative de cacat cu care se adreseaza sexului feminin: “papusha”, “gajica”, "pisi", "printesa", iar cei mai indrazneti "pasarica", "pizda" .
Abordeaza pipitele folosind replici expirate. Saraci in creativitatea recurg la replici extraordinar de penibile de pe net: “ Tactu' e cumva terorist ? Pt ca tu esti o bomba :> Sa cazi nu alta...de ras ! Sa nu uitam de ceva foarte important: masina bengoasa (sau poate nu ) – aceasta fiind un accesoriu important cu care isi arata adevarata valoare cand dau sute de ture prin centru cu geamurile deschise, iar pe sistem clasicul rege al manelelor, Guta, suna maxim in difuzor. Desigur masina este un accesoriu pt specia cocalarilor de rasa =)) Nu conteaza ca poate fac rate la banca ca sa-si cumpere benzina, cine mai e ca ei ?? :)) Smecherieee !!! Cei mai nefericiti, paria rasei cocalaresti asculta muzica la telefon in timp ce-si etaleaza farmecul in zonele cu risc mare de domnisoare (mall-uri, zona centrala, parcuri etc )
Pe facebook il gasesti in poze facute mai mult in prezenta verzisorilor, sau a masinii vecinului laudandu-se ca si cum ar fi a lui. Adora sa isi etaleze muschii, dovada vie a firii lor sportive. Unii din ei au si un look aparte, fel de fel de freze: vopsiti sau rasi intr-o parte, depinde de stilul fiecaruia.
Eee si cine se pot simti atrase de asa masculi autentinci :X , in afara de cantareata Rubi care isi doreste un SUPERCOCALAR:, ,,un superman, charismatic, fantastic, criminal, un heartbreaker, body inspecto ", pitipoancele.
La noi in tara aceasta rasa este foarte evoluata fiind prezenta la orice colt de strada, in special malluri si cluburi. Fete fashion, prezinta un interes deosebit pt accesoriile si hainele stralucitoare, dar si culori stridente, au slabiciune pt roz. Desi le plac hainele prefera sa abordeze un stil lejer, haine cat mai scurte, cat sa nu acopere bucile apetisante, si un decolteu vulgar. Este si normal, trebuie sa arate lumii ce suflet mare au ;;) . Parul lasat pe spate, tocul elegant, fustita mini cat sa acopere bichinii si un kilogram de machiaj. Au o atractie deosebita pt machiajul cat mai extravagant. si accesorii fara numar. Majoritatea ajung sa para sperietori de ciori. Se considera mari dive, regine adevarate si originale. Ca si cocalarii, au un respect de sine ridicat fiind ,,invidia la toate zdrentele". Sunt o specie prietenoasa, iubitoare, asta remarcandu-se din modul in care se adreseaza prietenelor: "yubytha, ,,papusha" etc " Materialiste din fire acorda foarte mare importanta masinilor barbatilor, au mari cunosinte in acest domeniu, singurul de-altfel, caci este una din principalele caracteristici dupa care isi aleg alesul inimii.
Pe retele de socializare sunt foarte usor de remarcat: poze cat mai modificate, in fata oglinzii, imbracate sumar, bot clasic de ratusca beata, si optional pe fundal pozei un citata gen ,,.•[O faţă de [PRINŢESA] !/ Un corp [INDECENT] ! Si un stilou`. Să mă induci în [TESTAMENT]!:> "
Din pacate aceasta specie incepe sa domine, iar lumea o sa ajunga din ce in ce mai IGNORANTA. In loc sa evolueze ei o iau in jos.. se pare ca le place jos, jos jos :)) . Asta este viitorul copiilor nostrii. Oricat vom incerca sa-i protejam, va fi inevitabil sa nu fie afectati. Sunt predispusi la mult prea multi factori sociali care vor influenta in mod NEGATIV noile generatii ... mi-e mila !!!
Care este parerea ta despre aceasta specie si de impactul pe care il vor avea asupra viitoarelor generatii ? :))
Eee si cine se pot simti atrase de asa masculi autentinci :X , in afara de cantareata Rubi care isi doreste un SUPERCOCALAR:, ,,un superman, charismatic, fantastic, criminal, un heartbreaker, body inspecto ", pitipoancele.
La noi in tara aceasta rasa este foarte evoluata fiind prezenta la orice colt de strada, in special malluri si cluburi. Fete fashion, prezinta un interes deosebit pt accesoriile si hainele stralucitoare, dar si culori stridente, au slabiciune pt roz. Desi le plac hainele prefera sa abordeze un stil lejer, haine cat mai scurte, cat sa nu acopere bucile apetisante, si un decolteu vulgar. Este si normal, trebuie sa arate lumii ce suflet mare au ;;) . Parul lasat pe spate, tocul elegant, fustita mini cat sa acopere bichinii si un kilogram de machiaj. Au o atractie deosebita pt machiajul cat mai extravagant. si accesorii fara numar. Majoritatea ajung sa para sperietori de ciori. Se considera mari dive, regine adevarate si originale. Ca si cocalarii, au un respect de sine ridicat fiind ,,invidia la toate zdrentele". Sunt o specie prietenoasa, iubitoare, asta remarcandu-se din modul in care se adreseaza prietenelor: "yubytha, ,,papusha" etc " Materialiste din fire acorda foarte mare importanta masinilor barbatilor, au mari cunosinte in acest domeniu, singurul de-altfel, caci este una din principalele caracteristici dupa care isi aleg alesul inimii.
Pe retele de socializare sunt foarte usor de remarcat: poze cat mai modificate, in fata oglinzii, imbracate sumar, bot clasic de ratusca beata, si optional pe fundal pozei un citata gen ,,.•[O faţă de [PRINŢESA] !/ Un corp [INDECENT] ! Si un stilou`. Să mă induci în [TESTAMENT]!:> "
Din pacate aceasta specie incepe sa domine, iar lumea o sa ajunga din ce in ce mai IGNORANTA. In loc sa evolueze ei o iau in jos.. se pare ca le place jos, jos jos :)) . Asta este viitorul copiilor nostrii. Oricat vom incerca sa-i protejam, va fi inevitabil sa nu fie afectati. Sunt predispusi la mult prea multi factori sociali care vor influenta in mod NEGATIV noile generatii ... mi-e mila !!!
Care este parerea ta despre aceasta specie si de impactul pe care il vor avea asupra viitoarelor generatii ? :))
luni, 1 octombrie 2012
Relatii perfecte ??? Sau NU !
,,Ce frumosi sunt impreuna...si se inteleg asa bine... „
Chestii de genu iti vin in gand cand vezi pe strada sau in poze cupluri fericite ce sunt impreuna de ani buni. Realitatea insa-i alta... nu vreau sa generalizez, dar asa e in majoritatea relatiilor de genu.
Sunt uimita cand vad relatii de ani care par perfecte...iar asta-i doar in aparenta ! :| Mare pacat sa-ti pierzi timp pretios cu astfel de persoane...prea trist :| Nu inteleg de ce nu renunta niciunul.... cu ce ajuta asta cand unul din ei inseala, mint sau se comporta aiurea. Mai bine singura decat sa te consumi pt o relatie de genu' ce mananca cu pofta din tine. Asta pana intr-o zi indepartata cand te trezesti la final si simti ca numai poti, dar este prea tarziu... Anii deja ti-au secat o mare parte a tineretii :|
Sa nu credeti ca doar baietii sau fetele fac chestii aiurea.... ambele sexe sunt la fel.... curve si fustagii.... Au dreptate baietii ca au asa o parere urata despre fete, insa si fetele au dreptate. Niciun sex nu inseala mai mult. Este egalitate. Bine, bine...unii stiu sa se ascunda dar ce faci cu PROSTII/PROASTELE care se lasa prostiti pe fata ???Doamne ce oameni... imi vine sa-i scuip in fata. Mi-e sila frate de prostia unora .
Uneori chestiile de genu ma sperie... nu-mi doresc asa ceva NICIODATA... de fiecare data cand fac un pas inainte observ foarte multe chestii si ma face devin atat de indiferenta... Chiar imi e bine asa momentan. Doamne apara-ma si pazeste-ma ! :| :))
Tu ce crezi despre acest gen de relatii ? Ce ii tine impreuna ? Obisnuinta ?sau ce ?
Abonați-vă la:
Postări (Atom)





