N-ai fost acolo….
Si te urasc pentru asta…
N-ai fost acolo ca INTOTDEAUNA de-altfel in ultimii 11 ani…
N-ai fost acolo sa ma sprijini, sa-mi spui ca orice s-ar intampla imi vei fi alaturi…
N-ai fost acolo sa vezi cum zambesc, si sar is sus de bucurie….
N-ai fost acolo cand am plans prima data pt prima iubire, sau primul prieten pierdut.
N-ai fost acolo sa ma feliciti cand am luat o nota buna, cand am absolvit liceul, sau cand am luat bacul .
N-ai fost acolo sa-ti simt dulcea imbratisare, si cu vocea ta blanda sa-mi repeti: ,,Ti-am spus eu ca vei reusi !”
N-ai fost acolo asa cum nu vei fi nici in alte momente importante pt ca nu esti decat o amintire ce-o port zi de zi in gand, in trup si-n suflet ! Niciodata nu va fi asta de-ajuns, asa cum niciodata nimeni nu-ti va completa absenta . Super-mami NU exista, ea nu poate tine loc si de tata chiar daca unora le place sa traiasca cu iluzia aceasta !
Sunt fericita, dar nu ma pot bucura complet caci lipsesti TU, cea mai IMPORTANTA FIINTA pentru mine ! Nu sunt un soldatel de plumb fara inima, nu-mi cere sa ma bucur fara tine, si sa las viata sa-si continue cursul, este absolut IMPOSIBIL !
Oare unde esti ? Imi este greu fara tine. Zilele se scurg fara incetare… te caut noaptea in vise, in amintirile mele, in fotografiile acelea ingalbenite de trecerea anilor, si pe buzele celor care te-au cunoscut, ei n-au decat laude pentru tine. Ai fost omul care a lasat amprente in sufletul tuturor celor carora le-ai trecut pragul. Aveai planuri marete, dorinte si incepusei niste chestii, dar nu ai mai apucat sa le termini .
Unde esti ? Privirea ma indreapta catre fotografia aceea in care-ai zambit pentru ultima oara alaturi de familia ta, pe care n-ai fi parasit-o niciodata daca viata nu te-ar fi pus in fata acelei boli cumplite . Esti piesa lipsa din acest puzzle al fericirii mele…din pacate niciodata nu se va completa… esti doar o umbra ce rataceste pe taramul mortii . Eu nu voi fi niciodata completa !
Sunt prea multi ani la mijloc, iar pt mine nu au insemnat prea mult caci ai fost absent .
N-ai fost acolo azi, si nu vei fi nici maine . Si o sa am nevoie de tine, si sper sa fie bine .
Unde esti ? Privirea ma indreapta catre fotografia aceea in care-ai zambit pentru ultima oara alaturi de familia ta, pe care n-ai fi parasit-o niciodata daca viata nu te-ar fi pus in fata acelei boli cumplite . Esti piesa lipsa din acest puzzle al fericirii mele…din pacate niciodata nu se va completa… esti doar o umbra ce rataceste pe taramul mortii . Eu nu voi fi niciodata completa !
Sunt prea multi ani la mijloc, iar pt mine nu au insemnat prea mult caci ai fost absent .
N-ai fost acolo azi, si nu vei fi nici maine . Si o sa am nevoie de tine, si sper sa fie bine .



