Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

vineri, 9 decembrie 2011

Maturitate nu te asteptam...

 

Pe masura ce crestem ne schimbam. Inaintam in ani si incepem sa numai iertam chiar orice, sa nu uitam nimic din ce ne raneste. Pastram fiecare cuvant si fiecare atac in inima. Asta inseamna sa-ti pierzi din inocenta, te maturizezi…numai vezi viata in mii de culori vii, si realizezica nu totul are o rezolvare. Chiar asta inseamna sa fii om matur ? Nu-mi place deloc, dar daca asa trebuie sa fie ! Maturitatea ucide, dar macar te regasesc. Multi cred ca mi-ai lipsit. Dar imi era mult mai bine fara tine, era viata mult mai usoara. Bine-ai venit, puteai sa mai ramai o  luna, un an, poate chiar o viata intreaga… Ai aparut prea devreme in viata mea… nu sunt pregatita sa te infrunt…. Dar acum esti langa mine si  din cate observ refuzi sa pleci. O sa ai o viata ingrozitoare langa mine, acum esti legata pe viata. Acum ca ai sosit nu te mai poti indeparta. O sa – mi fie si mai greu cu tine Maturitate. Oamenii sunt mai rai cand apari langa ei. Te urasc.

joi, 8 decembrie 2011

December is here...in my heart ♥


Incep sa simt de pe acum magia lui Decembrie….stiu ca nu-I nici un motiv sa plang…si mai stiu ca Decembrie isi face simitita prezenta inca de la inceput deoarece imi ofera o stare de fericire necontrolata.
  
 Decembrie te indeamna sa fii un om mai bun, in decembrie treci peste toate mai usor si uiti de probleme. Hai si tu in lumea lui Decembrie, impreuna putem face loc fericirii, puteam crea o lume mai buna daruind iubire dezinteresata celor din jur si ajutandu-I pe cei mai putini norocosi ! Hai sa uitam macar acum de noi, sa ne gandim mai mult la ceilalti. Crezi ca-ti cer prea mult ? Mai gandeste-te ! Nu te astepta sa primesti in schimb llucruri materiale, ai sa primesti ceva mult mai de prêt ! Implinire sufleteasca ! 

sâmbătă, 3 decembrie 2011

Recitindu-ma....


Zilele trecute am dat de paginile vechiului meu jurnal.Recitindu-l am retrait acele momente din nou, cu aceeasi intensitate...mi se pare atat de ciudata aceasta chestie,. Am simtit fiecare SARUT, fiecare MANGAIERE  , fiecare EMOTIE sau moment de descurajare , si fiecare vorba ce m-a ranit pana in adancurile cele mai intunecate ale  sufletului meu...Mi-au aparut in minte imaginile si se derulau una dupa alta…oare de ce nu se intampla la fel si cu ranile ? 
Iar zilele in care speranta o luase la goana din sufletul meu, iar sentimentele de dezamagire se asezasera confortabil ma sperie. Inca mai gasesc  urmele lacrimilor mele pe foaia aia alba si ingalbenita de trecerea timpului. Sunt terorizata de gandul ca am putut sa simt asa ceva. Chiar daca aceste pagini fac parte din trecutul meu inca imi lasa un gust amar si ma cuprind niste fiori de  groaza. 

Voi ati simtit vreodata ceva cand v-ati recitit ? Ce ?

luni, 28 noiembrie 2011

O iubire nemuritoare ♥



                     Intr-o noapte-n care luna  ar fi trebuit sa lumineze deasupra a doua suflete, ea o oarecare, singura fiind  a luat stiloul in mana dreapta  si-a inceput sa-nsire cuvinte de iubire cu gandul la un el care nu exista caci totu-I doar fantezia unei visatoare
                     ,, Crezi ca eu nu-mi doresc sa fiu langa tine in momentul asta ? Crezi ca nu doare ca nu stiu daca ti-e bine, daca visele ti s-au implinit ?  Vreau sa-ti fie bine, mult mai bine decat imi mie...caci mie nu mi-e bine deloc in lipsa ta, si de ti-ar fi rau te-as strange in brate in asa fel incat ai simti iubirea ce ti-o port. Iti voi zice ca maine totul se va schimba. Nu te voi minti cum fac restu’ , caci puterea dragostei mele e infinita si depaseste orice bariera. Eu voi fi leacul tuturor problemelor tale, singura ta vindecare! Ai gresit ? Te iert caci te iubesc. M-ai uitat ? Nu-I nici o problema. Voi face si eu la fel, dar nu in viata asta caci n-o sa reusesc. Iubirea mea nu moare niciodata, mai ales o iubire pura ca aceasta. Poata ca iubirea ta ma raneste pana la lacrimi de sange, dar voi trece si peste asta caci asa e iubirea care am cunoscut-o eu. Iubirea inseamna durere si sacrificiu pentru persoana iubita. Asta am invatat in lumea mea. De fiecare data am intampinat-o cu bratele deschise pregatita pentru cei mai rau, dar nu ma plang. Poate ca e si vina mea ca n-am refuzat-o din prima clipa cand i-am descoperit intentiile.
                  Te iubesc, te iubesc de 1O00 de ori ...de aici pana cer  si-napoi ar insemna prea putin !!! Si mai bn scriu decat sa iti zic tie  TOATE aceste lucruri . Stiu ca niciodata nu o sa pot…asa ca raman cu acest dor nebun si setea de tine Am strans atata iubire in mine, dar din pacate tu esti singurule caruia i-o pot oferi.. Esti singurul care reuseste sa aprinda si sa stinga focul in acelasi  timp“ 

Fanteziile unei visatoare !

duminică, 27 noiembrie 2011

Doar propia persoana conteaza !


Viata a invatat-o ca nu trebuie sa creada in NIMIC. Tot ce a cladit,  tot ceea ce credea s-a prabusit. Incetul cu incetul s-a dus toata lumea ei. A crezut in mos Craciun ca mai tarziu sa afle ca e doar strategie de marketing pt a face oamenii sa cumpere mai mult, a crezut in basme si ce-a descoperit , ca ele nu sunt reale, doar fructul unei imaginatii dezvoltate. A crescut putin mai mare si-a descoperit iubirea… la naiba, nu-I nimic din ce-a citit in carti sau a vazut  in filme, e doar o drama intre doua suflete, uneori doar intre tine si propia inima .

Si, cel mai important lucru, in care credea orbeste a fost prietenia. Cel mai MARE cacat. Trecand timpul, i s-a demonstrate ca e doar un mit stravechi asemeni iubirii. Nu ar fi vrut sa afle asta niciodata, dar trebuia sa se darame tot ce mai ramasese in picioare din aceasta viata inselatoare, incarcata cu prea multe iluzii, vise, sperante, intentii bune care ascund interese nebanuite, zambete colorate ce feresc oamenii sa-si dezvaluie slabiciunile si durerile, cuvinte frumoase ambalatate intr-o mare minciuna, prietenii aparent pe viata si iubiri dincolo de moarte.

Dupa toate astea a ajuns la concluzia ca ea este cea mai importanta, singura persoana in care trebuie sa creada, si sa profite de orice moment la maxim, si nu numai, ci si de oameni chiar daca nu i-au facut nici un rau. De obicei sunt de cea mai josnica speta, nu merita nici unul ceva bun din partea ei, doar ea trebuie sa obtina totul prin ce metode doreste, fie ele si neortodoxe caci cei din jurul nostru sunt doar niste pioni pe care trebuie sa-i muti de fiecare data dupa propiul plac... Scopul scuza mijloacele.

marți, 8 noiembrie 2011

Neputinta. De la capat...:]

           
    A vazut moartea cu ochii si-a simtit singuratatea, ca mai apoi sa ajunga la soare fara sa se arda, sa atinga luna, stele si tot spatiul cosmic. A fost acolo. Ce priveliste ! E mai placut ca zborul. Pacat, ca a durat putin. Un meteorit aparut din nu stiu ce loc, avand tinta necunoscuta, sau poate nu, caci a nimerit exact spre sufletul ei gonit din locurile unde-si dorea cel mai mult sa ramana, a izbit-o, daramandu-i sperantele, visele si increderea in oamenii in care credea. A sarutat pamantul din care s-a nascut fara sa vrea, fara sa ceara, cu un zambet inramat  pe chip, sa-si poata masca durerea in fata celorlati. Insa buzele crapate de la frigul singuratatii au dat-o de gol. Cand s-a privit in oglinda a vazut teroarea: imaginea ei captiva intr-un trup caruia nu-i apartinea. Si-a sters obrajii inecati in lacrimi, si-a adunat amagirile si suferintele intr-o cutie a deziluziilor, insa era prea plina, dadea sa izbucneasca in afara. Nu putea permite ca trecutul sa o ajunga din urma, sau prezentul s-o tina pe loc, asa ca a hotarat  sa o arda, luand-o de la capat.Pastra acolo fiecare cuvant care a impins-o in prapastia neputintei, fiecare dezamagire, zilele in care agonia traia in inima ei, zilele  fara speranta, orice dovada de neincredere, fiecare acuzatie adusa pe nedrept, si  un teanc cu nume, al celor ce au participat la aceste scene... Si nu in ultimul rand, prietenii carora le-a oferit sprijin atunci cand nimeni nu era acolo, dar cand ea a avut nevoie i-au intors spatele !
            Acum va fi bine, caci dureri neintelese de firea omeneasa nu-i va mai macina mintea fiarei....cel putin nu azi...

Only my fantasy :)

sâmbătă, 1 octombrie 2011

Ramai cu bine. Imi vei lipsi :)

-->
--> Bagaja. Maine dimineata la 4 voi fi in tren. O sa las aici tot trecutul meu. Aici am petrecut cei mai frumosi ani din viata, aici raman copilaria, amintirile, prieteniile frumoase ce le-am legat, familia, apropiatii, simpatiile ce au nascut anul acesta. Aici am cunoscut iubiri si alte persoane EXTRAORDINARE alaturi de care am trait momente EXCELENTE. Privesc in urma cu placere, dar trebuie sa fac loc unui NOU INCEPUT. E tare ciudat. Simt ca nu mai am timp, ca daca plec trebuie sa imi inchei  toate socotelile cu viata de aici…am cam facut asta…parca ar fi ultima data, ca si cum o parte din mine va muri…wtf :O nu o sa mor, mai vin aici in vacante si in unele wekenduri…
Ramas bun oraselul meu mic, ramas bun Com.. o mare familie in care toti stiu chiar si ce n-ai facut azi noapte :)))Pe curand. Sper.