Uneori este bine sa mai fii copil din cand cand. Este un lucru mare si iti aduce o satisfactie enorma. Totul este asa USOR cand vezi totul prin ochii inocentei: speranta vine din lucruri marunte si dainuie mult timp in sufletul tau. Reprezinta o oportunitate , poti profita prin a continua lupta indiferent de ce-ti vor spune ceilalalti. Mare pacat pentru cei ce au uitat sa mai fie copii…. Cea mai mare greseala este sa-ti doresti sa cresti... Sunt multumita de ceea ce sunt cu adevarat, nu de ceea ce vad restu, caci intotdeauna voi pastra in mine o parte din copilul de odinioara care rade cu gura pana la urechi, iar cand ma bucur sar in sus de fericire si ma entuziasmez ca si cum as avea 5 anisori <3
Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
marți, 21 mai 2013
Copil...old post
Uneori este bine sa mai fii copil din cand cand. Este un lucru mare si iti aduce o satisfactie enorma. Totul este asa USOR cand vezi totul prin ochii inocentei: speranta vine din lucruri marunte si dainuie mult timp in sufletul tau. Reprezinta o oportunitate , poti profita prin a continua lupta indiferent de ce-ti vor spune ceilalalti. Mare pacat pentru cei ce au uitat sa mai fie copii…. Cea mai mare greseala este sa-ti doresti sa cresti... Sunt multumita de ceea ce sunt cu adevarat, nu de ceea ce vad restu, caci intotdeauna voi pastra in mine o parte din copilul de odinioara care rade cu gura pana la urechi, iar cand ma bucur sar in sus de fericire si ma entuziasmez ca si cum as avea 5 anisori <3
vineri, 26 aprilie 2013
Rain over me ♥♥♥
]Ador mirosul ploii. Iubesc sa simt stropii de ploaie care cad din cer, sunt o binecuvantare avand in vedere zilele fierbinti ce-au fost. Cel mai placut lucru intr-o astfel de zi este sa te plimbi cu castile in urechi, muzica la maxim si cu umbrela…in geanta :)) Nu conteaza ca cei din jur, adapostiti de ploaie, pe margine, care pe unde apuca, se uita ciudat cand treci pe strada vazandu-te ca te plimbi linistita, fara nici un stress ca si cum ploaia n-ar exista, ca si cand soarele ar fi acolo sus luminandu-mi calea… si pt cei care nu-l vedeau sau nu-l simteau bunul soare chiar era prezent…si era soarele meu, doar al meu…imi pazea sufletul♥. N-am inteles niciodata oamenii care se plang ca e prea cald si isi doresc ca ploaia sa rasara din ceruri, iar cand apare toti se ascund din calea ei, se feresc de parca ar fi vreun demon aducator de moarte...
luni, 8 aprilie 2013
,,Visezi, la o dragoste pura, fara conditie puternica, eterna precum soarele din care se naste o pasiune. Visezi, la o dragoste curata, devodata, libera, sa scoti aripile inimii sa zbori unde iti dicteaza pasiunea. Pasiunea este precum un vant nepotolit care se transforma in libertate, inseamna a stii ca exista cineva care traieste dorindu-si sa te poata intalni. inseamna sa calatoresti fara teama printre stele si imensitate, inseamna sa traversezi focu, sa mergi peste pe ape, sa transformi un vis realitate. Pasiunea este acea forta imensa care muta toata creatia, inseamna sa stii ca cineva te asteapta mai departe de locul unde se ascunde soarele, inseamna sa stergi pt totdeauna din tine cuvantul singuratate. Sunt doua suflete ce se unesc pe vecie. Niciodata n-o sa-ti lipseasca cui sa-i spui un inger care de mana te va lua sa descoperi o lume de pasiune.Traiesti cu o iubire puternica si fara conditie , ibera si sa-i pui aripi inimii. libera si sa-i pui aripi inimii, sa zbori unde iti dicteaza pasiunea... " Sarah Brightman-pasion
Ador aceasta melodie, versurile descriu iubirea perfecta si acea pasiune nebuna, salbatica, fara limite care ar trebui sa completeze dragostea...
sâmbătă, 30 martie 2013
Trivial. Is gone ! :)
La un moment dat lucrurile odata importante pt tine pot deveni insignificante, banale… intr-un final realizezi ca nu insemnau atat de mult precum credeai. E incredibil ce pret imens am pus pe unele persoane din viata mea, ca sa ce, sa ramana niste oarecare, doar o a amintire in spatele careia au fost ascunse multe slabiciuni, lacrimi, nopti nedormite, incertitudini, sentimentul neputintei ca va dura pt totdeauna . Unele chestii par magice, eterne... stai putin magia nu exista, atunci nici ast nu a fost real. Si asta e asa bine, chiar aveam nevoie sa realizez asta, acum si timpul capata sens. De data asta nu mai raman loc de indoieli, frustrari, de virgule, sau alte semne de intrebare, doar punct. Mi-am gasit raspusurile si sunt multumita . Le-am primit pe neasteptate, in ultima zi in care m-as fi gandit. Cred mai mult ca oricand asta, sunt atat de sigura, ca niciodata!
Si totusi as fi o ipocrita mare sa spun ca a fost o greseala, ma stii doar, regretele nu-si
gasesc locul in viata mea. Prima data este mai dificil, primul sarut, prima dezamagire, primul prieten pierdut, prima iubire neimpartasita, dar apoi totul devine usor ! Acum este liniste in inima mea. Nu stiu cui sa ii multumesc... timpului sau mie ? Nu alegi de ce te legi, dar totul se rezolva mai devreme sau mai tarziu, usor nodul slabeste pana se dezleaga de tot. Dau pagina si-mi incep noua poveste. Va fi scrisa cu zambetul pe buze, nu voi presara lacrimi, poate doar de fericire:)
luni, 18 martie 2013
Asteptarea nu este o optiune !
Sincer rabdarea nu se potriveste deloc caracterului meu. Unii o numesc un defect, altii o calitate, eu fac parte din prima categorie. Asteptarea si rabdarea e in stransa legatura cu timpul, insa nu se coordoneaza cum ar trebui. De multe ori visam la niste lucruri sa se intample, si totul este in zadar... timpul nu sta dupa noi niciodata, e prea hain. Mereu a dat dovada de egoism .
Adevarul este ca in sufletul nostru aceasta asteptare doare oricand, ne macina in interior fiecare bucatica, ne sfasie sufletul, ne omoara secunde, minute, ore si zile. Cand te gandesti cate lucruri folositoare ai fi realizat, cate schimbari s-ar fi putut petrece in viata ta... Dar nu, tu ai decis sa astepti pentru ca ai sperat ca asta iti va duce un final fericit. Nu cred in idealuri atinse si dorinte implinite cu ajutorul asteptarii, viata nu m-a invatat sa cred in asa ceva.
Niciodata n-am fost rabdatoare, nici macar cand a trebuit sa imi astept prietenii intarziati, pur si simplu am continuat sa merg inainte decat sa stau in drum. Nu asteptand mi-am invatat lectiile in, ci ACTIONAND !!!! Nu te va duce nicaieri asteptarea. Te va tine in loc. Pur si simplu traieste-ti viata, sa nu treaca timpul pe langa tine sperand la ceva ce nu ai siguranta ca va veni. Ori lupti atunci cat te tin fortele ori asteapta-te ca mai tarziu sa devii o persoana plina de regrete ! Nu cred ca asta iti doresti !!! Gresesti enorm asteptand sa pice cu minuni din cer. Nu iti mai picura in suflet iluzii desarte. Norocul ti-l mai faci si cu mana ta !
Sunt o rebela, o reneg cu fiecare celula din mine, tot ceea ce sunt refuza acest concept. Nu sunt o fire rabdatoare, de multe ori m-au enervat oamenii prea rabdatori, nu am reusit sa ii inteleg. Cine stie, poate sunt eu defecta din fabricatie.
Adevarul este ca in sufletul nostru aceasta asteptare doare oricand, ne macina in interior fiecare bucatica, ne sfasie sufletul, ne omoara secunde, minute, ore si zile. Cand te gandesti cate lucruri folositoare ai fi realizat, cate schimbari s-ar fi putut petrece in viata ta... Dar nu, tu ai decis sa astepti pentru ca ai sperat ca asta iti va duce un final fericit. Nu cred in idealuri atinse si dorinte implinite cu ajutorul asteptarii, viata nu m-a invatat sa cred in asa ceva.
Niciodata n-am fost rabdatoare, nici macar cand a trebuit sa imi astept prietenii intarziati, pur si simplu am continuat sa merg inainte decat sa stau in drum. Nu asteptand mi-am invatat lectiile in, ci ACTIONAND !!!! Nu te va duce nicaieri asteptarea. Te va tine in loc. Pur si simplu traieste-ti viata, sa nu treaca timpul pe langa tine sperand la ceva ce nu ai siguranta ca va veni. Ori lupti atunci cat te tin fortele ori asteapta-te ca mai tarziu sa devii o persoana plina de regrete ! Nu cred ca asta iti doresti !!! Gresesti enorm asteptand sa pice cu minuni din cer. Nu iti mai picura in suflet iluzii desarte. Norocul ti-l mai faci si cu mana ta !
Sunt o rebela, o reneg cu fiecare celula din mine, tot ceea ce sunt refuza acest concept. Nu sunt o fire rabdatoare, de multe ori m-au enervat oamenii prea rabdatori, nu am reusit sa ii inteleg. Cine stie, poate sunt eu defecta din fabricatie.
Etichete:
teoretic
duminică, 3 martie 2013
Nimeni nu este ceea ce credea .
Am o revelatie ! De ce ? Uneori incepem sa ne cunoastem mai tarziu pe noi insasi. Cica nicio viata nu ne-ar ajunge pentru asta. Este nevoie de experiente si multe obstacole pentru a da inainte, pentru a te autodepasi !!! NIMENI nu va fi ceea ce pare, sau cine credea ca este pana la final !! Autocunoastere=putere. Nu trebuie sa te temi. Chiar daca esti pus fata in fata cu cea mai grea incercare, trebuie sa fii constient de fortele tale, sa mentii controlul a tot ce se intampla caci totul are o rezolvare, iar mai devreme sau mai tarziu treci peste toate astea. Totul are un sfarsit si depinde doar de tine. Atata timp cat respiri orice este POSIBIL, fie rau sa bine. Important este ca tu sa fii deschis tuturor posibilitatilor, sa nu-ti lipseasca INCREDEREA.
Eu pt prima oara sunt sigura de ceea ce vreau cu adevarat, insa nu e momentul sa discut despre asta. Si sunt mai hotarata ca niciodata. Sunt mandra de mine . Mi-e mila de fetita aceea naiva, simpla, cu prea multe principii, insa care nu stia ce vroia de multe ori. Mi-e mila de fata aia care se plangea mereu, dar nu lupta pt nimic. De acum va fi ochi pentru ochi, si dinte pentru dinte, plus inca ceva pe langa.
Teoretic, trebuie sa fii ipocrit in aceasta lume pentru a-ti atinge scopul, practic nu toti isi permit aceasta aroganta. Uneori este bine, de cele mai multe ori nu. Cei din jur sunt deranjati de adevar si incep sa te evite. Sa ii ia dracu pe toti. Trebuie sa invatam ca scopul scuza mijloacele. Cred ca incep sa fiu pregatita de aceasta lectie. :) Si uite asa, intr-o zi realizezi ca devii persoana ce nu credeai niciodata ca ai sa fii !
joi, 14 februarie 2013
Valentine's shity day- fake love .
Cu prieten, fara prieten...azi este JOI ! ATAT ! Nu este nevoie de o zi speciala pt a-ti arata iubirea. Aceste lucruri le faci oricand vrei, si simti cu adevarat ! Azi este o zi in care multe persoane vor "mima" iubirea, ca doar asa este frumos. Respect pt cei care isi arata iubirea mereu, in felul lor, si n-au nevoie de de ocazii pentru asta ;) Este o zi infecta, nu reprezinta decat o strategie de markenting, cam in asta s-au transformat toate sarbatorile. Nu mai au farmecul de altadata. Ce plm, sunteti romani la urma urmei. Sarbatoarea legala la noi este pe 24 februarie, de Dragobete. Va impingeti la iepurasi si pernute pe care scrie "I love you", insa realitatea e ca poate nici nu va cunoasteti asa bine (asta pentru relatiile aflate la inceput), sau pur si simplu nu simti astfel de chestii . Nu va e rusine, macar putin ? Sunteti atat de ipocriti . Numai zic ca multi se cupleaza, doar de dragul acestei sarbatori. Va este asa frica ca ati putea petrece aceasta zi singuri invidiind cuplurile false, dar si iubirile reale - pentru ca mai exista - E ca oricare alta zi din an.
Reedit later: Mi-e asa sila cand vad unele chestii. As putea parea o frustrata, dar nici pe departe, si sunt singura ca exista persoane care imi impartasesc parerea. Cu tot cu prieten am tratat-o ca pe o joi obisnuita.
Etichete:
oameni,
personal,
relatii,
valentine's day
Abonați-vă la:
Postări (Atom)






