Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

sâmbătă, 5 mai 2012

Intelligence is SEXY :)



Barbati destepti,… ma indragostesc tot timpul de ei… pacat ca ii gasesc doar in filme :))  .Unde mai gasesti in ziua de azi un tip care sa aiba cel putin 50 la suta din inteligenta celor doi. Desigur sunt tipuri diferite de inteligenta, dar asta nu conteaza. Am inceput sa ma uit la House MD , la recomandarea mai multor cunostinte si m-am indragostit de el. Unii barbati chiar au dreptul sa fie AROGANTI daca au ceva in cap ! Genul acesta de aroganta ma atrage; si sarcasmul  ! Il iubesc ! :X :))

In realitate exista doar acei tipi aroganti ce sunt maxim da’ bunaciune :)), si maxim de prostie… cand eram o tanara domnita, prostuta eram in limba dupa astfel de specimene. Am mai inceput sa cunosc bunaciunile din oras, sI unii de prin Brasov. Sincer imi venea sa vomit . Nu aveau absolut NIMIC INTERESANT de spus.  

Poate voi da de vreun doctor de genu;. In viitoarea mea meserie am acces nelimitat la medici :))) Nu costa sa visezi ca asa ceva chiar exista :))

joi, 3 mai 2012

Nu te vreau in gandurile mele :)


Si-mi zboara gandul la tine. Ei bine nu stiu ce inseamna asta, si ce sunt aceste sentimente care au navalit, insa nu-mi  displac deloc, dar asta nu inseamna ca nu-mi doresc sa DISPARA !!!  Mi se pare ciudat sa ma gandesc la alcineva cand l-am avut atata timp pe acel el in gand si-n suflet… mi se pare IREAL… o parte imi spune ca fac bine ce fac, insa exista o parte ce-si doreste sa NU las o alta iubire sa-ma atace. Pentru mine iubirea mereu < exagerez cand zic mereu, de fapt o singura data si mi-a ajuns :)) > a fost un razboi cu propiile sentimente, iar la final eu sunt cea care a suferit, cea care a trebuit sa-s ingrijeasca ranile provocate singura. Cu lipsa lui ma obisnuisem… era usor de indurat… si totusi sper  ca tu B. esti doar o stare trecatoare…

Sper ca NU voi regasi paradisul in bratele tale, ca sarutarile tale sa nu ajunga sa fie fructul meu preferat, sper ca chipul tau sa nu-mi aduca zambetul in zilele cu ploaie, ca nebunia ta sa nu provoace dependenta.

Nu vreau sa cred ca-mi pot infrunta temerile langa tine, ca tu cu felul tau de a fi esti special, ca tu poti fi ceea ce am cautat : un prieten si un iubit desavarsit :)

Te cunosc de atat de mult timp, si totusi acum am inceput sa  … NU CONTEAZA ORICUM…daca exista chiar si cel mai MIC sentiment o sa-l daram cu tot ce-am invatat pana acum… Totusi, stii ceea ce simt imi face bine, nu doare, nu raneste… simplu gand la tine ma face sa zambesc…  

P.S Nu ma intereseaza daca (ma) citesti ! :)))

duminică, 29 aprilie 2012

Ruga pentru cel ce va sosi :)




Fanteziile unei visatoare

Vreau sa ma doresti asa cum te doresc eu. Pentru asta iubeste-ma, iubeste-ma si protejeaza-ma cu toata fiinta ta. Fa-ma sa ma simt in siguranta, cum ai facut intotdeauna. Nu ma impinge sa fug si sa ma ascund in mine, caci voi hrani demonii cu al meu suflet. Voi fi a ta suflet si trup, trebuie doar sa vrei, sa-mi arati parti din inima ta, sa ma iubesti cu fapte, nu prin vorbe mincinoase . Poarta-ma cu grija pe acest drum necunoscut pe care nu am calcat niciodata. Arata-mi ca se poate si altfel. Daca ma tem intelege-ma, nu ma fa sa ma simt ca o ciudata… :) caci o sa alerg atat de departe incat voi uita iar de tine, de voi, de mine. Am trecut prin asta odata. Nu mai vreau. Tu, cu felul tau minunat de-a fi ai reusit sa ma prinzi. Nu ma asteptam… nu din partea ta. Mi-ai readus sufletul unde ii este locul, fluturasii in stomac, si zambetul pe buze.  A trecut atat de mult timp incat ma intreb ,, Oare asa zboara fluturasii ? “ – nu prea le mai recunosc zborul… Si mai exista o problema: am functionat atata timp fara o inima incat acum imi este foarte greu sa ma obisnuiesc cu ea. La orice intepatura, indiferent cat de mica va fi, o sa ma lipsesc IAR de ea, o voi renega, FARA EZITARI. Jur.

Noroc ca nu imi pasa prea mult, noroc ca pot opri totul la timp, ca nu ma va durea. INDIFERENT ca mi-ai adus toate astea INAPOI pentru o perioada scurta  inca n-ai devenit omul de care sa-mi fie dor cand sunt departe. Mi-a facut placere sa te-ntalnesc, sa gust din buzele tale delicioase, sa te cunosc. O sa ne revedem, dar nu curand ... poate chiar niciodata... 

Reedit later: Ai fost efemer si  mi-ai adus bucurie, fara dureri. Este in regula sa simti fara sa iubesti .Acum pleaca, incep sa ma invat cu ceea ce imi oferi . Nu as dori sa ma invat cu aroma ta .

Mi-as dori o familie completa



Este atat de trista viata unora. Sincer sunt fericita ca nu sunt obligata sa-mi aleg viitorul, sa-mi parasesc visele, si sa renunt la idealurile mele, sa-mi las o iubire in favoarea unei casatorii de convenienta. Asa este in unele familii. Mai exista si alte variante (certuri, familii destramate, batai,neintelegeri) Sincer credeam ca asta se intampla doar in filme, insa realitatea este mult mai dramatica . Atatia adolescenti care incearca sa cerseasca atentia parintilor prin metode neortodoxe: droguri, tentative de sinucidere etc , doar pentru ca ei sunt mai tot timpul ocupati cu afacerile… Parintii acestea isi compenseaza copii cu banI. Si acesti copii, in societate lasa impresia sa se creada despre ei ca sunt atat de importanti, chiar grozavi, deasupra tuturor  doar pentru ca au buzunarul plin. In realitatea ei sunt niste nefericiti, complexati, si TOT CE ISI DORESC este o familie normala, completa. Si a cui este vina ? A parintilor logic, deoarece nu-si fac timp pentru odraslele lor, sau pentru ca le permit  sa asiste la neintelegerile de cuplu. 
                                                                                                            
Mi-e mila de ei… isi doresc atat de putin, si totusi lor li se pare ceva ENORM . Da, e PUTIN pentru mine pentru ca eu alta cale nu am cunoscut. Cand era tati meu drag era totul absolut PERFECT, insa chiar daca a plecat si-I simt lipsa in fiecare minut al vietii mele, si am ramas cu mama, chiar de ma mai cert cu ea suntem o FAMILIE ADEVARATA, COMPLETA. Ce inseamna asta pentru mine ? Sa fim acolo una langa alta cand este cazul, sa fiu sigura ca orice as face, orice s-ar intampla este ALATURI DE MINE. Spre fericirea mea am aceasta certitudine :)


joi, 5 aprilie 2012

Ritualul mortii tale...


                    Lumea e mai fericita fara tine, asa ca nu imi lasi alta varianta. A fost ultïma data cand m-am oprit din drum. Mi-a zis ca te-ai saturat de furtunile din viata ta, asa ca te eliberez de durere , esti pierduta in prea multe lumi paralele… te doare singuratatatea asta amara. Nu-ti ramane decat sa astepti eternitatea. Am sa te ajut chiar eu sa ajungi acolo unde timpul nu curge, nici macar umbra unei sperante nu exista . Acolo nimeni nu este de partea ta, iar data viitoare o voi face cum trebuie, fara frica. Doar tu mi-ai cerut-o !
                     Cand va fi momentul potrivit ? Cand soarele si luna se vor alinia, cand vor cadea stelele de pe cer , cand ziua va deveni noapte. Asa cere ritualul sacru. Imprejurul tau vor roi lumanari. Iar cand isi vor arata lumina ele vor prevesti apropierea mortii. Apoi vei fi aruncata intr-un cosciug din lemn de stejar batran, asemeni miilor de suflete ce isi doresc sa ajunga acolo.Lacrimi amare vei lua  cu tine in mormant, lacrimile celor ce te iubeau. Te vei scalda in ele, dar nu vor stinge flacarile iadului.Linistea te va sufoca, desi in jurul tau vor fi multi. Nu o sa ne auzi, nu o sa ne vezi caci credinta iti va fi furata de demonii ce te imping catre intuneric. Te simti pregatita sa cazi, crezand ca asta te va indeparta de durere. Te inseli. 
                     Cand vei ajunge in faza finala te vei zbate atat de tare si iti vei dori sa te intorci, dar va fi prea tarziu… Vei deveni sclava pamantului, toti acei monstrii, micuti, dinauntru se vor hrani din trupul tau firav… spre fericirea ta nu vei simti acea durere fizica… insa sufletul iti va putrezi in acea groapa pe care tu ti-ai ales-o !

duminică, 1 aprilie 2012

Iubirea-i demon necrutator


Inca incerci sa te feresti de demonii iubirii… este o lupta apriga in trei ,intre  tine , creier si inima. O sa razbati chiar daca asta inseamna sa-ti inchizi inima pe vecie. Nu o sa ai absolut nici un regret. Nu vrei sa fii iar sclava acelui demon care te umileste de fiecare data cand ajunge sa te stapaneasca. Pentru tine asta-I iubirea. Un diavol insetat de iubiri bolnave, care se hraneste cu slabiciunile inimii. Paseste pe aripi de intuneric, te amageste aratandu-ti lumea prin ochii iubirii  pentru o perioada scurta, ca mai apoi sa te arunce in groapa neputintei si a disperarii. Este crud ce se intampla acolo. Doresti sa ai parte de durere fizica, caci nimic nu se compara cu ranile inimii. Degeaba te zbati, asteptarea-I chnuitoare… mai ales cand te taraste pe un drum intunecat, fara sfarsit, oferindu-ti sperante desarte… Nu ai scapare…umbrele intunericului sunt in urma ta… uneori nici nu stii de ce mai fugi…oricum ti-au ruinat sufletul, iar fara el traim in zadar ! Alege sa-ti fereci inima cu un lacat, sa nu mai lasi pe NIMENI acolo.
Fanteziile unei visatoare !!!

1 aprilie- ziua PROSTIEI :)

1 APRILIE:  ziua pacalelilor - ziua in care prostia se accentueaza :)) Nu am fost pacalita, dar pur si simplu NU are nici un sens aceasta zi. Nici cand eram mica nu prea ii dadeam importanta, dar anul asta chiar mi se pare o tampenie. In general tentative prostesti de a-i pacali pe cei din jur. Chiar imi place sa ma amuz, sa se faca glume nevinovate, dar nu e nevoie de o zi pentru asta. Si oricum oamenii mint in fiecare zi, dar azi avem confirmarea acestui lucru. Ce nu-mi mai place este ca se exagereaza cu pacalelile, si multi ajung sa devina penali.
 
Voi ce credeti despre aceasta zi ?
Ai fost victima unei glume neinspirate de-alungul anilor ? Dar una de care sa iti amintesti cu placere, tu fiind cel pacalitul !!??