Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta salvati padurea. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta salvati padurea. Afișați toate postările

duminică, 27 martie 2011

Salvati padurea !


         Il privesc arzand. E pamantul padurii cu toate vietatile. Ii aud scancetul indurerat si sufocat de prea mult fum. Vantul de-afara ameteste focul si mai tare, nu pare ca vrea sa se opreasca. Danseaza flacarile dupa cum dicteaza bataile puternice ale vantului. Ce spectacol sadic, atat de morbid si atat de interesant pentru ochiul mortii. Tot ce este viu si verde se transforma in cenusa incetul cu incetul, in urma ramanand doar fumul care se pierde printre nori si mirosul cadavrelor. Am ramas doar eu si tu aici...hai mai bine sa curatam mizeria lasata si sa incepem prin a sadi viata din nou. Nu fi deceptionat daca ceea ce a ucis focul in cateva minute va creste in cativa zeci de ani la loc ! Gandeste-te ca peste ani copii si nepotii tai vor respira aerul curat al paduri , se vor juca cu razele soarelui printre copaci si se vor simti liberi in aceasta salbaticie uimitoare impregnata de acest verde viu atat de linistitor pentru sufletul omenesc !