Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.
Se afișează postările cu eticheta ingeri. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ingeri. Afișați toate postările

duminică, 27 martie 2011

Sinuciderea unui inger...

        A ales moartea. Nu trebuie sa incerci sa-i deslusesti motivele, e o ciudata...doar cei ca ea o inteleg ! A ajuns la capatul puterilor. E singura sansa, singura calea care o vede pentru ca i-au frant aripile in zbor, iar acum e prabusita la pamant.
        Adora sa zboare, iar in ziua in care a coborat pe pamant toti o priveau ciudat, era o NECUNOSCUTA pentru ei ! Se simtea neinteleasa de cei din jur. Habar n-avea cine si de ce a alungat-o de pe cer ! Vroia iar sa-si intinda aripile si sa atinga orizontul, sa se joace cu razele soarelui, sa zboare de-alungul curcubeului, sa cante-n cor cu ingerii Sperantei, sa-aduca zambetul pe chipul oamenilor si sa-i ajute caci asta e menirea unui Inger !
        Inca un inger cazut rataceste pierdut in lumea asta cruda pe care pamanteni o numesc REALITATE ! Oare cati vor mai cadea pentru ca s-au izbit de realitate ? Si cati vor reusi sa ajunga INAPOI ? Nu toti reusesc din pacate...unii din ei sunt condamnati sa traiasca vesnic pe-aceasta planeta dominata de invidie, superficilitate, barfe si minciuni !


                                          Catre IMAGINATIA MEA !
                                          P.S.  Urasc faptul ca te-am adorat !