Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

duminică, 14 iulie 2013

Nu toti oamenii ne plac...:)


Si uneori nu ma simt multumita de mine si ceea ce sunt ? De ce ?Pt exista persoane pe care eu le plac, insa ele pe mine nu. Sunt o fire optimista, iar la final ma gandesc  ca nu e vina mea. N-ai cum sa fii pe placul tuturor, toate aceste chestii fac parte din viata noastra. Nu putem fi pe placul tuturor, asta este o REALITATE !!!  Nu vreau sa ma gandesc ca pot fi mai buna de atat, cel putin ca persoana !!! Am si eu ambitiiile mele(constructive), orice ar fi sunt o persoana buna si stiu asta, de ce ? Prin ceea ce fac si ceea se ascunde in sufletul meu ! Putine persoane cunosc acest aspect !  Plus ca sunt inconjurata de persoane… aparent ca restu’, in realitate foarte diferite, in sensul bun  !!!  Eu una nu pot sa zic ca am foarte multi prieteni, nu sunt cea mai sociabila persoana, insa sunt foarte multumita, am in jur persoane valoroase ce ma accepta exact asa cum sunt , cu bune si rele ca fiecare om ! Nu ma mai doare ca unele persoane ma evita .

Nu vreau sa ma schimb…  indiferent de aparente.  Unele chestii le-as imbunatati doar pt ca in mintea mea exista un ideal de femeie pe care vreau sa-l adopt cand voi fi indeajuns de matura, incredere si hotarare mai multa, atat !


Oricum m-am schimbat mult, si asta in putin timp… numai cred niciun cuvant ratacit printre aceste pagini. Anumite circumstante au facut posibila aceasta schimbare… Am realizat ca ratiunea e cel mai de pret lucru, este singura care conteaza, doar ea te va ghida corect pe drumul vietii !!!  Este o lectie ce trebuie invatata de orice om !

joi, 23 mai 2013

People leaves...



Si imi e asa greu sa accept unele lucruri. Asa e lumea, si dura realitate.Cei dragi te parasesc.Nu trebuie sa te bazezi pe NIMENI in aceasta viata. Stiu ca am zis-o de n ori insa o s-o continui sa repet pana ma obisnuiesc cu realitatea, pana cand voi inceta sa mai cred ca cineva va fi acolo  sa te prinda de mana cand cazi, cand cei din jur te doboara miseleste,cand te simti singur, cand doresti sa iti imparti bucuriile cu cineva, un prieten. Da, un prieten,nu barbatul cu care vei ajunge sa iti imparti viata, trebuie sa mai existe o persoana de baza. Asta spune fantezia din  mintea mea, dar la naiba… NU E DELOC ASA PT NIMENI. Oamenii carora le-ai fost alaturi, si ti-au fost si ei negresit te uita !!! Numai dau doi bani pe tine. Poti sa si mori ca nici macar o lumanare nu iti vor aprinde.

Mie mi-e bine asa cum imi este, de cand a patit niste chestii am renuntat la aceasta idee, si a trecut mult timp. Insa de multe ori am speranta pentru cei din jur, nu ma mai gandesc la mine… poate am fost eu de vina pt ca sunt dificila, poate nu, n-are importanta, dar ei…ei nu merita asta. Au nevoie de  o persoana de baza, si nu cea trecuta in certificatul de nastere sau de casatorie. Nu sunt dezamagita pentru mine, ci pt cei din jur.Eu sunt si voi fi mereu INDEPENDENTA emotional, nu ma mai agat de oameni, ma descurc foarte bine.Urasc sa ma simt datoare. Si mereu am ramas recunoscatoare persoanelor care m-au ajutat din propie initiativa, fara sa astepte nimic la schimb.

Dezamagire si dezgust, Atat imi ramane pt persoanele de genul. 
   Prietenii eterne, iubiri de vis - cele mai mari minciuni, minciuni ce reusesc sa doboare multi oameni.  Am trecut de faza aia.


P.S Cold heart are stronger . 

marți, 21 mai 2013

Copil...old post


Uneori este bine sa mai fii copil din cand cand. Este un lucru mare si iti aduce o satisfactie enorma. Totul este asa USOR cand vezi totul prin ochii inocentei: speranta vine din lucruri marunte si dainuie mult timp in sufletul tau. Reprezinta o oportunitate , poti profita prin a continua lupta indiferent de ce-ti vor spune ceilalalti. Mare pacat pentru cei ce au uitat sa mai fie copii…. Cea mai mare greseala este sa-ti doresti sa cresti... Sunt multumita de ceea ce sunt cu adevarat, nu de ceea ce vad restu, caci intotdeauna voi pastra in mine o parte din copilul de odinioara care rade cu gura pana la urechi, iar cand ma bucur sar in sus de fericire si ma entuziasmez ca si cum as avea 5 anisori <3 

P.S Postare veche. Lumea se schimba.Ploaia inca imi place.

vineri, 26 aprilie 2013

Rain over me ♥♥♥



]Ador mirosul ploii. Iubesc sa simt  stropii de ploaie care cad din cer, sunt o binecuvantare avand in vedere zilele fierbinti ce-au fost. Cel mai placut lucru intr-o astfel de zi este sa te plimbi cu castile in urechi, muzica la maxim si cu umbrela…in geanta :)) Nu conteaza ca cei din jur, adapostiti de ploaie, pe margine, care pe unde apuca, se uita ciudat cand treci pe strada vazandu-te ca te plimbi linistita, fara nici un stress ca si cum ploaia n-ar exista, ca si cand  soarele ar fi acolo sus luminandu-mi calea… si pt cei care nu-l vedeau sau nu-l simteau  bunul soare chiar era prezent…si era soarele meu, doar al meu…imi pazea sufletul♥. N-am inteles niciodata oamenii care se plang ca e prea cald si isi doresc ca ploaia sa rasara din ceruri, iar cand apare toti se ascund din calea ei, se feresc de parca ar fi vreun demon aducator de moarte...

luni, 8 aprilie 2013

,,Visezi, la o dragoste pura, fara conditie puternica, eterna precum soarele din care se naste o pasiune. Visezi, la o dragoste curata, devodata, libera, sa scoti aripile inimii sa zbori unde iti dicteaza pasiunea. Pasiunea este precum un vant nepotolit care se transforma in libertate, inseamna a stii ca exista cineva care traieste dorindu-si sa te poata intalni. inseamna sa calatoresti fara teama printre stele si imensitate, inseamna sa traversezi focu, sa mergi peste pe ape, sa transformi un vis realitate. Pasiunea este acea forta imensa  care muta toata creatia, inseamna sa stii ca cineva te asteapta  mai departe de locul unde se ascunde soarele, inseamna sa stergi pt totdeauna din tine cuvantul singuratate. Sunt doua suflete ce se unesc pe vecie. Niciodata n-o sa-ti lipseasca cui sa-i spui un inger care de mana te va lua  sa descoperi o lume de pasiune.Traiesti cu o iubire puternica si fara conditie , ibera si sa-i pui aripi inimii. libera si sa-i pui aripi inimii, sa zbori unde iti dicteaza pasiunea...  " Sarah Brightman-pasion

Ador aceasta melodie,  versurile descriu iubirea perfecta si acea pasiune nebuna, salbatica, fara limite care ar trebui sa completeze  dragostea...

sâmbătă, 30 martie 2013

Trivial. Is gone ! :)

                     La un moment dat lucrurile odata importante pt tine pot deveni insignificante, banale… intr-un final realizezi ca nu insemnau atat de mult precum credeai. E incredibil ce pret imens am pus pe unele persoane din viata mea, ca sa ce, sa ramana niste oarecare, doar o a amintire in spatele careia au fost ascunse multe slabiciuni, lacrimi, nopti nedormite, incertitudini, sentimentul neputintei ca va dura pt totdeauna . Unele chestii par magice, eterne... stai putin magia nu exista, atunci nici ast nu a fost real. Si asta e asa bine, chiar aveam nevoie sa realizez asta, acum si timpul capata sens. De data asta nu mai raman loc de indoieli, frustrari, de virgule, sau alte semne de intrebare, doar punct. Mi-am gasit raspusurile si sunt multumita . Le-am primit pe neasteptate, in ultima zi in care m-as fi gandit. Cred mai mult ca oricand asta, sunt atat de sigura, ca niciodata!
                    Si totusi as fi o ipocrita mare sa spun ca a fost o greseala, ma stii doar, regretele nu-si 

gasesc locul in viata mea. Prima data este mai dificil, primul sarut, prima dezamagire, primul prieten pierdut, prima iubire neimpartasita, dar apoi totul devine usor !  Acum este liniste in inima mea. Nu stiu cui sa ii multumesc... timpului sau mie ? Nu alegi de ce te legi,  dar totul se rezolva mai devreme sau mai tarziu, usor nodul slabeste pana se dezleaga de tot. Dau pagina si-mi incep noua poveste. Va fi scrisa cu zambetul pe buze, nu voi presara lacrimi, poate doar de fericire:)

luni, 18 martie 2013

Asteptarea nu este o optiune !

             Sincer rabdarea nu se potriveste deloc caracterului meu. Unii o numesc un defect, altii o calitate, eu fac parte din prima categorie. Asteptarea si rabdarea e in stransa legatura cu timpul, insa nu se coordoneaza cum ar trebui. De multe ori visam la niste lucruri sa se intample, si totul este in zadar... timpul nu sta dupa noi  niciodata, e prea hain. Mereu a dat dovada de egoism .
            Adevarul este ca in sufletul nostru aceasta asteptare doare oricand, ne macina in interior fiecare bucatica, ne sfasie sufletul, ne omoara secunde, minute, ore si zile. Cand te gandesti cate lucruri folositoare ai fi realizat, cate schimbari s-ar fi putut petrece in viata ta... Dar nu, tu ai decis sa astepti pentru ca ai sperat ca asta iti va duce un final fericit. Nu cred in idealuri atinse si dorinte implinite cu ajutorul asteptarii, viata nu m-a invatat sa cred in asa ceva.
           Niciodata n-am fost rabdatoare, nici macar cand a trebuit sa imi astept prietenii intarziati, pur si simplu am continuat sa merg inainte decat sa stau in drum. Nu asteptand mi-am invatat lectiile in, ci ACTIONAND !!!! Nu te va duce nicaieri asteptarea. Te va tine in loc. Pur si simplu traieste-ti viata, sa nu treaca timpul pe langa tine sperand la ceva ce nu ai siguranta ca va veni. Ori lupti atunci cat te tin fortele ori asteapta-te ca mai tarziu sa devii o persoana plina de regrete ! Nu cred ca asta iti doresti !!!
Gresesti enorm asteptand sa pice cu minuni din cer. Nu iti mai picura in suflet iluzii desarte. Norocul ti-l mai faci si cu mana ta !
        Sunt o rebela, o reneg cu fiecare celula din mine, tot ceea ce sunt refuza acest concept. Nu sunt o fire rabdatoare, de multe ori m-au enervat oamenii prea rabdatori, nu am reusit sa ii inteleg. Cine stie, poate sunt eu defecta din fabricatie.