Sometimes fantasy is better than reality so I lay there, creating scenarios in my head. But my expectations are so different from my reality. Nothing ever turns out my way.

miercuri, 14 august 2013

Miss you...

               
              "A trecut un an tati si mi-e foarte, foarte  dor de tine. Mama spune ca esti in siguranta acum, intr-un loc minunat numit Rai. Am pregatit cina ta preferata. Am mancat tot chiar daca nu-mi plac morcovii.
  Incerc sa nu plang. Mama spune ca este ok, dar eu stiu ca nu iti place sa ma vezi plangand, niciodata nu ti-ai dorit sa fiu trista. O sa incerc tati, dar doare. Este adevarat ca nu te intorci acasa? Poate vreodata te pot vizita in Rai, ok ?.
              Am invatat cum sa innot aceasta vara. Ba chiar am reusit sa deschid ochii sub apa. Poti sa ma vezi ?           
              Apropo am inceput gradinita anul acesta si port o fotografie cu noi in  fiecare zi .
  Mama ma lasa sa dorm in unul din tricourile tale. Inca simt cum miros a tine.Tu esti cel mai bun tatic.
              Am crescut si ma pot da singura in leagan chiar daca mi-e dor ca tu sa ma impingi. Imi lipseste si felul in care obisnuiai sa ma gadili pe burtica.
              Au trecut zece ani taticule. Am inceput liceul. Sper ca esti mandru de mine. Sunt si in echipa de fotbal. Ma poti vedea pe teren ?
              Am inceput sa ma gandesc si la facultate, crezi ca pot deveni doctor ? Stiu ca vei fi langa mine cand voi absolvi.
              Sper ca stii ca tu esti eroul meu !!~
              Este timpul sa ma bag in patut acum. Dorm cu lumina aprinsa in caz ca ajungi acasa si ma saruti de noapte buna. "

Te iubesc atat de mult.

Mi-e dor de tine tati.

Sursa: youtube. M-a impresionat foarte mult acest clip.

joi, 1 august 2013

Alone is good :)

             

             Sunt  intrebata tot mai des de ce nu am mai scris, ei bine nu mai pot. Pentru asta ar trebui sa fiu fericita sau macar trista. Nu sunt nici una din cele doua. Nu simt nimic, sunt bine si atat, insa nu ma plang.  <Cold heart are STRONGER > Fiecare particica din mine simte asta si doreste sa nu se mai termine niciodata. Nu voi lasa niciodata pe nimeni in labirintul inimii mele. Exista un singurul barbat pt care mai gasesc e iubire in inima mea si acela se numeste TATA. 
             Nu incerc sa schimb asta, mi-e bine in ignoranta asta de sentimente.  Cuvantul mi-e sec si dezbracat de goliciunea sufletului meu…nici macar furtunile de dor  ce odata nu puteau fi stapanite nu se mai zbat inlauntrul meu…
             Nu plang. nu iubesc. Nu ador. Nu ridic pe nimeni pe altarul iubirii vesnice. Nu ma incred. Nu sufar, si nu ma atasez de cei din jur. Nu mi-e dor, dar rad. Rad si ma bucur cat pot de momente…desi unele zambete ascund in spate  cateva pahare golite-n noptile reci. cand doar luna mi-e singura martora. In intunericul nopti se aud doar suspine inecate in amarul singuratatii  si peretii ce tipa. Lor nu le place singuratatea. Cu toate astea se asterne  o liniste care vorbeste mai mult decat oricine altcineva ! ADOR MOMENTELE ACESTEA. sincer nu stiu ce m-as face fara dulceata lor. Nu cred ca singuratatea are un gust amar cum sunt de parere MULTI oameni.  Sunt inconjurata des de alte persoane, insa in intimitatea camerei mele prefer sa ma indulcesc cu singuratatea caci nu e rea. Ganditi-va la acei oameni care desi inconjurati de multe persoane se simt tot singuri. Aia e genul’ de singuratate care te omoara, nu cea pe care imi place mie s-o traiesc…

duminică, 14 iulie 2013

Nu toti oamenii ne plac...:)


Si uneori nu ma simt multumita de mine si ceea ce sunt ? De ce ?Pt exista persoane pe care eu le plac, insa ele pe mine nu. Sunt o fire optimista, iar la final ma gandesc  ca nu e vina mea. N-ai cum sa fii pe placul tuturor, toate aceste chestii fac parte din viata noastra. Nu putem fi pe placul tuturor, asta este o REALITATE !!!  Nu vreau sa ma gandesc ca pot fi mai buna de atat, cel putin ca persoana !!! Am si eu ambitiiile mele(constructive), orice ar fi sunt o persoana buna si stiu asta, de ce ? Prin ceea ce fac si ceea se ascunde in sufletul meu ! Putine persoane cunosc acest aspect !  Plus ca sunt inconjurata de persoane… aparent ca restu’, in realitate foarte diferite, in sensul bun  !!!  Eu una nu pot sa zic ca am foarte multi prieteni, nu sunt cea mai sociabila persoana, insa sunt foarte multumita, am in jur persoane valoroase ce ma accepta exact asa cum sunt , cu bune si rele ca fiecare om ! Nu ma mai doare ca unele persoane ma evita .

Nu vreau sa ma schimb…  indiferent de aparente.  Unele chestii le-as imbunatati doar pt ca in mintea mea exista un ideal de femeie pe care vreau sa-l adopt cand voi fi indeajuns de matura, incredere si hotarare mai multa, atat !


Oricum m-am schimbat mult, si asta in putin timp… numai cred niciun cuvant ratacit printre aceste pagini. Anumite circumstante au facut posibila aceasta schimbare… Am realizat ca ratiunea e cel mai de pret lucru, este singura care conteaza, doar ea te va ghida corect pe drumul vietii !!!  Este o lectie ce trebuie invatata de orice om !

joi, 23 mai 2013

People leaves...



Si imi e asa greu sa accept unele lucruri. Asa e lumea, si dura realitate.Cei dragi te parasesc.Nu trebuie sa te bazezi pe NIMENI in aceasta viata. Stiu ca am zis-o de n ori insa o s-o continui sa repet pana ma obisnuiesc cu realitatea, pana cand voi inceta sa mai cred ca cineva va fi acolo  sa te prinda de mana cand cazi, cand cei din jur te doboara miseleste,cand te simti singur, cand doresti sa iti imparti bucuriile cu cineva, un prieten. Da, un prieten,nu barbatul cu care vei ajunge sa iti imparti viata, trebuie sa mai existe o persoana de baza. Asta spune fantezia din  mintea mea, dar la naiba… NU E DELOC ASA PT NIMENI. Oamenii carora le-ai fost alaturi, si ti-au fost si ei negresit te uita !!! Numai dau doi bani pe tine. Poti sa si mori ca nici macar o lumanare nu iti vor aprinde.

Mie mi-e bine asa cum imi este, de cand a patit niste chestii am renuntat la aceasta idee, si a trecut mult timp. Insa de multe ori am speranta pentru cei din jur, nu ma mai gandesc la mine… poate am fost eu de vina pt ca sunt dificila, poate nu, n-are importanta, dar ei…ei nu merita asta. Au nevoie de  o persoana de baza, si nu cea trecuta in certificatul de nastere sau de casatorie. Nu sunt dezamagita pentru mine, ci pt cei din jur.Eu sunt si voi fi mereu INDEPENDENTA emotional, nu ma mai agat de oameni, ma descurc foarte bine.Urasc sa ma simt datoare. Si mereu am ramas recunoscatoare persoanelor care m-au ajutat din propie initiativa, fara sa astepte nimic la schimb.

Dezamagire si dezgust, Atat imi ramane pt persoanele de genul. 
   Prietenii eterne, iubiri de vis - cele mai mari minciuni, minciuni ce reusesc sa doboare multi oameni.  Am trecut de faza aia.


P.S Cold heart are stronger . 

marți, 21 mai 2013

Copil...old post


Uneori este bine sa mai fii copil din cand cand. Este un lucru mare si iti aduce o satisfactie enorma. Totul este asa USOR cand vezi totul prin ochii inocentei: speranta vine din lucruri marunte si dainuie mult timp in sufletul tau. Reprezinta o oportunitate , poti profita prin a continua lupta indiferent de ce-ti vor spune ceilalalti. Mare pacat pentru cei ce au uitat sa mai fie copii…. Cea mai mare greseala este sa-ti doresti sa cresti... Sunt multumita de ceea ce sunt cu adevarat, nu de ceea ce vad restu, caci intotdeauna voi pastra in mine o parte din copilul de odinioara care rade cu gura pana la urechi, iar cand ma bucur sar in sus de fericire si ma entuziasmez ca si cum as avea 5 anisori <3 

P.S Postare veche. Lumea se schimba.Ploaia inca imi place.

vineri, 26 aprilie 2013

Rain over me ♥♥♥



]Ador mirosul ploii. Iubesc sa simt  stropii de ploaie care cad din cer, sunt o binecuvantare avand in vedere zilele fierbinti ce-au fost. Cel mai placut lucru intr-o astfel de zi este sa te plimbi cu castile in urechi, muzica la maxim si cu umbrela…in geanta :)) Nu conteaza ca cei din jur, adapostiti de ploaie, pe margine, care pe unde apuca, se uita ciudat cand treci pe strada vazandu-te ca te plimbi linistita, fara nici un stress ca si cum ploaia n-ar exista, ca si cand  soarele ar fi acolo sus luminandu-mi calea… si pt cei care nu-l vedeau sau nu-l simteau  bunul soare chiar era prezent…si era soarele meu, doar al meu…imi pazea sufletul♥. N-am inteles niciodata oamenii care se plang ca e prea cald si isi doresc ca ploaia sa rasara din ceruri, iar cand apare toti se ascund din calea ei, se feresc de parca ar fi vreun demon aducator de moarte...

luni, 8 aprilie 2013

,,Visezi, la o dragoste pura, fara conditie puternica, eterna precum soarele din care se naste o pasiune. Visezi, la o dragoste curata, devodata, libera, sa scoti aripile inimii sa zbori unde iti dicteaza pasiunea. Pasiunea este precum un vant nepotolit care se transforma in libertate, inseamna a stii ca exista cineva care traieste dorindu-si sa te poata intalni. inseamna sa calatoresti fara teama printre stele si imensitate, inseamna sa traversezi focu, sa mergi peste pe ape, sa transformi un vis realitate. Pasiunea este acea forta imensa  care muta toata creatia, inseamna sa stii ca cineva te asteapta  mai departe de locul unde se ascunde soarele, inseamna sa stergi pt totdeauna din tine cuvantul singuratate. Sunt doua suflete ce se unesc pe vecie. Niciodata n-o sa-ti lipseasca cui sa-i spui un inger care de mana te va lua  sa descoperi o lume de pasiune.Traiesti cu o iubire puternica si fara conditie , ibera si sa-i pui aripi inimii. libera si sa-i pui aripi inimii, sa zbori unde iti dicteaza pasiunea...  " Sarah Brightman-pasion

Ador aceasta melodie,  versurile descriu iubirea perfecta si acea pasiune nebuna, salbatica, fara limite care ar trebui sa completeze  dragostea...